Transport dla krwiodawców

Autor: ek 25.08.2017 Nr: 34/2017
Pan Artur z Jarosławia chce poświęcić swój prywatny czas, by jak najwięcej osób mogło oddać krew.
Pan Artur z Jarosławia chce poświęcić swój prywatny czas, by jak najwięcej osób mogło oddać krew.

Pan Artur z Jarosławia własnym środkiem transportu chce umożliwić codzienny przejazd do Przemyśla osobom, które chcą oddać krew.

Bezcennego daru życia, jakim jest krew, ciągle brakuje. Mimo że na terenie miasta i w jego okolicach podejmowanych jest wiele cyklicznych akcji, podczas których chętni mogą podzielić się tym bezcennym darem, to zauważyć należy, że na terenie Jarosławia nie działa żaden oficjalny punkt poboru krwi, w którym chętne do tego osoby mogłyby w dogodnym dla siebie terminie oddać krew. Najbliższy terenowy oddział znajduje się w oddalonym od nas ponad 30 km Przemyślu. Dostrzegając ten problem, z niecodzienną inicjatywą wyszedł 30-letni mieszkaniec Jarosławia, który chce umożliwić codzienny, darmowy transport osobom, które chcą oddać krew.

– Wyjazdy odbywałyby się codziennie miedzy 7.00 a 9.00 w zależności od tego, jaka byłaby potrzeba. Krwiodawcy nie płaciliby mi za przejazd. Pobierałbym od nich jedynie stawkę paliwową, którą zwracają w oddziale na pokrycie kosztów transportu tj. 15,40 zł – mówi Artur Włodarski z Jarosławia, Honorowy Dawca Krwi.

– Mam dużo wolnego czasu, dysponuje własnym środkiem transportu, lubię pomagać, angażuję się w wiele różnego typu akcji o charakterze patriotycznym – dodaje mężczyzna.

   Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: 576-224-802, bezpośrednio u Pana Artura, który nie wyklucza również możliwości odebrania potencjalnego dawcy z miejsca jego zamieszkania.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane