Huczny jubileusz Aeroklubu

Autor: bk 25.08.2017 Nr: 34/2017
Huczny jubileusz Aeroklubu

Aeroklub Ziemi Jarosławskiej ma już 10 lat. Z tej okazji na lądowisku w Laszkach odbył się piknik lotniczy, który obfitował w skrzydlate atrakcje. Jedna z nich był pokaz akrobacji samolotowej w wykonaniu dwukrotnego mistrza świata Macieja Pospieszyńskiego.

Jarosławski Aeroklub świętował we wtorek, 15 sierpnia swoje 10-lecie. Z tej okazji miłośnicy latania zaprosili swoich przyjaciół i sympatyków, a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką lotniczą na piknik.

   Na uczestników imprezy, którzy licznie przybyli na zlokalizowane w Laszkach lądowisko, czekało wiele atrakcji. Mogli oni obejrzeć wystawę sprzętu lotniczego, dotknąć prawdziwych samolotów i szybowców, obejrzeć pokazowe przeloty najwspanialszych maszyn, a także samemu wznieść się w powietrze samolotem, szybowcem lub balonem.

   W programie pokazów znalazły się m.in.: desant skoczków spadochronowych; pokaz samolotów Neuport i SportStar RTC oraz szybowców typu Jantar; pokaz grupy Cellfast Flying Team, akrobacje szybowcowe, przelot paralotniarzy, a także pokaz akrobacji Macieja Pospieszyńskiego, dwukrotnego mistrza świata w akrobacji, który pokazał prawdziwy kunszt panowania nad samolotem.

   Zebrani podziwiać mogli także sprzęt wojskowy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej; pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Laszkach czy pokaz jazdy konnej członków Stowarzyszenia „Arabia”.

   Wszyscy, którzy marzą o karierze pilota mogli dowiedzieć się, jak zrealizować swój cel dzięki prezentacji Witolda Urbana, który jest pilotem samolotu Dreamliner 787.

   Gościem specjalnym imprezy był Karol Dziedzic, uczestnik 5. edycji programu The Voice of Poland.

   Jak podkreślał Damian Ćwiękała, prezes AZJ impreza z okazji jubileuszu to święto nie tylko członków aeroklubu, ale wszystkich osób kochających latać.

Komentarze
Popularne
Komentowane