Wierni pokłonili się Matce Bożej Zielnej

Autor: md 25.08.2017 Nr: 34/2017
Wierni pokłonili się Matce Bożej Zielnej

15 sierpnia obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane Matki Bożej Zielnej. Tłumy wiernych przybyły tego dnia do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu oraz Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach, aby z naręczami kwiatów, ziół i owoców, dziękować Bogu i Maryi za tegoroczne plony.

Sumie odpustowej na dziedzińcu Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu przewodniczył ks. bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa. Z kolei suma odpustowa przed Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach sprawowana była pod przewodnictwem ks. abpa Józefa Michalika.

   Przez cały dzień na terenie obydwu sanktuariów maryjnych przebywali pielgrzymi, którzy modlili się w różnych intencjach i dziękowali za otrzymane łaski.

   Mieszkańcy Jarosławia i Tuligłów, jak również okolicznych miejscowości, tego dnia korzystali także z odpustowych atrakcji, robiąc zakupy na kramach, na których każdy członek rodziny, od najmłodszego do najstarszego, znalazł coś dla siebie.

Komentarze
Popularne
Komentowane