Dom zabrały płomienie

Autor: bk 25.08.2017 Nr: 34/2017
Drewniany budynek został niemal doszczętnie zniszczony. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.
Drewniany budynek został niemal doszczętnie zniszczony. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Strażacy gasili pożar budynku mieszkalnego, który wybuchł wieczorem w niedzielę, 20 sierpnia w Pawłosiowie. Mimo akcji prowadzonej przez 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej drewniany dom spłonął niemal doszczętnie. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Informacje o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Pawłosiowie Państwowa Straż Pożarna w Jarosławiu otrzymała w niedzielę, tuż po godz. 20.00. Na miejsce skierowane zostały 3 zastępy strażaków z PSP oraz 5 jednostek OSP z Pawłosiowa oraz Roźwienicy.

   Jak informuje bryg. Zygmunt Jasiłek, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce pożaru drewniany podpiwniczony budynek cały objęty był ogniem. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru.

   Ratownicy otrzymali informację, iż w budynku może znajdować się jedna osoba. Przeszukali pomieszczenia, na szczęście okazało się, że kobiety nie było w domu, kiedy wybuchł pożar. Podobnie, jak jej męża, z którym wspólnie zamieszkiwali wybudowany ok. 30 lat temu budynek.

   W akcji brało udział łącznie blisko 40 strażaków z PSP i OSP.

   Choć kobieta nie ucierpiała w pożarze, dramatyczne wydarzenia sprawiły, że poczuła się źle i konieczne było wezwanie na miejsce karetki. Po otrzymaniu pomocy od zespołu ratowników kobieta poczuła się lepiej i nie wymagała przewiezienia do szpitala.

   Nie znane są na razie przyczyny pożaru. Dowódca kierujący akcją strażaków na miejscu nie był w stanie ustalić, co mogło spowodować pojawienie się ognia.

   Wyjaśnieniem przyczyn niedzielnej tragedii zajmie się Policja, która również obecna była na miejscu zdarzenia.

   W poniedziałek rano, na miejscu zdarzenia spotkaliśmy właściciela spalonego domu. Nie chciał rozmawiać o tragedii, jaka spotkała jego i jego żonę.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum