Piękno sztuki ludowej

Autor: bk 25.08.2017 Nr: 34/2017
Piękno sztuki ludowej

Miłośnicy sztuki ludowej spotkali się w niedzielę, 20 sierpnia w Pruchniku. Tutaj odbyły się Sochaczki, podczas których na terenie rynku i targowiska zaprezentowali się twórcy i rękodzielnicy zarówno z naszego terenu, jak i z zagranicy.

Pruchnickie Sochaczki ponownie zgromadziły liczną rzeszę odwiedzających, których do miasteczka przyciągnął magiczny klimat sztuki ludowej i tradycyjnego rzemiosła. Podobnie jak w latach poprzednich na pruchnickim rynku oraz na powstałym kilka lat temu targowisku zgromadzili się twórcy oferujący najróżniejsze przedmioty. Było tradycyjne jadło, wyroby z wikliny, ceramika, drewniane zabawki i rzeźby, obrazy, koronkowe i haftowane ozdoby, biżuteria, wyroby pszczelarskie i wiele, wiele innych.

   Zebrani mogli również przyglądać się, jak w tradycyjny sposób powstają wyroby garncarskie, wilkinowe kosze, drewniane naczynia czy wyroby kowalskie.

   Na scenie zaprezentowały się liczne zespoły, wśród których znalazły się m.in.: Zespół „Quiet Voices” z Pruchnika; Kapela „Młoda Harta”; Zespół „Fools 4” z Pruchnika oraz Lwowska Kapela Podwórkowa „Ta Joj” z Przemyśla, a także Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pruchniku.

   Impreza zorganizowana przez Urząd Miasta Pruchnika, na czele z burmistrzem Wacławem Szkołą; Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Pruchniku oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu przyciągnęła wielu miłośników sztuki i kultury ludowej z regionu.

Komentarze
Popularne