Deszczowe dożynki

Autor: bk 25.08.2017 Nr: 34/2017
Tradycyjnym elementem dożynek są przygotowane specjalnie na tę okazję wieńce.
Tradycyjnym elementem dożynek są przygotowane specjalnie na tę okazję wieńce.

Tegoroczne Dożynki Gminy Roźwienica odbyły się w miejscowości Chorzów. Mimo niesprzyjającej pogody, święto plonów przyciągnęło wielu rolników i mieszkańców Gminy, którzy dziękowali za zebrane plony.

Gminne Dożynki, które odbyły się w niedzielę, 20 sierpnia w Chorzowie rozpoczęły się Mszą św. w Kościele pw. Zwiastowania NMP. Następnie korowód dożynkowy przeniósł się na stadion sportowy, gdzie odbyła się dalsza część obchodów święta plonów.

   Zebranych przywitał Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica, który podkreślał wkład pracy rolników, z którego efektów wszyscy korzystamy, dziękował także społeczności wsi Chorzów, za przygotowanie niedzielnej uroczystości.

   Podczas tradycyjnych obrzędów Wójt przyjął symboliczny bochen chleba z rąk starostów dożynek, którymi byli: Wacław Szkoła oraz Elżbieta Folta.

   Zebrani mieli okazję skosztować smakołyków i nalewek przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy, a także obejrzeć występy zespołów i kapel. Na scenie pojawili się: Zespół Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic; Grupa Taneczna „Bystrolinki” z Bystrowic; Zespół „Biedronki” z Rudołowic; Kapela „Rokiecianka” z Rokietnicy; Kapela „Młoda Harta” oraz mażoretki z Rokietnicy.

   Te i wiele innych atrakcji spowodowały, że mimo deszczowej pogody Gminne Święto Plonów w Chorzowie przyciągnęło wielu mieszkańców.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum