Wólczanka wiceliderem

Autor: ts 25.08.2017 Nr: 34/2017

Piłka nożna III liga: Po trzech seriach gier piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska z kompletem punktów plasują się na pozycji wicelidera. Jedną wygraną na swoim koncie ma drużyna JKS-u. Jarosławianie po nieudanym początku poprawili się w starciu z Avią Świdnik.

JKS Jarosław - Avia Świdnik  3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Zawiślak 47, 2:0 Tarasenko 51, 3:0 Zawiślak 86

JKS: Zając ż – Bała (62 Cienki), Tarasenko, Maciejewski ż, Michalak – Purcha (46 Kmak ż), Boratyn (90 Czyż), Surmiak (80 Ozimek), Urbaniak (75 Chmielowiec), Stachyra – Zawiślak
Avia: Piotrowski – Kazubski (54 Wrzesiński), Szymala ż, Kołodziej, Barański (60 Czułowski) – Wołos (54 Maluga), Piekarski (70 Młynarski), Orzędowski, Mroczek (46 Białek), Nowak ż – Olszak

Sędziował: Fudala (Brzesko). Widzów: 500

Czarno-niebiescy zrehabilitowali się za dotkliwą porażkę w Radzyniu Podlaskim i pewnie ograli świdnicką Avię. Wszystkie gole dla JKS-u padły po przerwie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Zawiślak, w 47 i 86 minucie. Gola z rzutu wolnego zdobył także Oleksandr Tarasenko.

KSZO Ostrowiec Św. - JKS Jarosław 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Zawiślak 20, 1:1 Łokieć 29, 2:1 Mąka 79, 3:1 Jamróz 88-karny.

KSZO: Zacharski – D. Cheba, Sołtykiewicz ż, Kurdryavtsev ż, Janik – Persona ż (88 Kokosza), Mikołajek (67 P. Cheba ż), Puton (57 Mąka), Łokieć (67 Barwicki) – Jamróz, Grunt ż (75 Jakubowski).

JKS: Zając – Boratyn ż, Ochał ż, Maciejewski ż, cz, Michalak – Kmak, Tarasenko ż, Surmiak ż, Stachyra (78 Bała), Urbaniak (69 Purcha) – Zawiślak ż.

Sędziował Szczołko (Lublin). Widzów 800.

Jarosławianie przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale nie mają się czego wstydzić. Nasz zespół rozegrał dobre spotkanie i zasłużył co najmniej na remis. JKS szczególnie w pierwszej połowie pokazał się z dobrej strony i po 20 minutach prowadził 1-0. Po zagraniu Kamila Stachyry w sytuacji sam na sam z bramkarzem KSZO znalazł się Krzysztof Zawiślak, który nie zmarnował okazji. Gospodarze wyrównali za sprawą Kamila Łokcia. Pomocnik KSZO wybiegł zza obrony i uderzeniem po ziemi zmusił do kapitulacji jarosławskiego golkipera. Obie ekipy nie zamierzały odpuszczać, na boisku wiele się działo i dużo było ostrej walki. Arbiter pokazał aż 12 kartek, w tym jedną czerwoną, którą w samej końcówce zobaczył Maciejewski. Miejscowi zapewnili sobie zwycięstwo na 10 minut przed końcem. Najpierw z dystansu celnie przemierzył Mateusz Mąka, następnie rzut karny wykorzystał Łukasz Jamróz.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Soła Oświęcim 2-1(1-0)

Bramki: 1:0 Gwóźdź 42, 1:1 Drzymont 52, 2:1 Jurczak 64.

Wólczanka: Smoleń 6 – Podstolak, Walat ż, Wrona, Przewoźnik – Kocur ż (90+2 Wątróbski), Lech ż, Gwóźdź (66 Hul), Mianowany (66 Więcek), Szewc (90+3 Kucharski) – Jurczak (87 Khorolski).

Spartakus: Gargasz – Wadas, Kasolik ż, Gleń (82 Knapik), Cygnar – Drzymont, Jamróz ż (74 Snadny), Wawoczny ż (86 Szewczyk), Dynarek ż, Czapla (82 Stankiewicz) - Hałgas.

Sędziował Bińkowski (Skarżysko Kamienna). Widzów 400.

Beniaminek z Wólki nie zwalnia tempa. To już trzecia wygrana podopiecznych trenera Grzegorza Sitka. Gospodarze wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze. Rywale zdołali wyrównać po zmianie stron, ale ostatnie słowo należało do Wólczanki. -  Pokazaliśmy ambicję, charakter, zespól zostawił na boisku dużo zdrowia, zaangażowania, widać było, że bardzo chciał  wygrać. Cieszy skuteczność, bo to co mieliśmy to strzeliliśmy. Na szczególne słowa pochwały zasłużyła defensywna.

Kolejka 2 - 15 sierpnia