Ruszy długo oczekiwana inwestycja

Autor: bk 01.09.2017 Nr: 35/2017
Ruszy długo oczekiwana inwestycja
Fot. arch.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zdecydowało o przyspieszeniu realizacji zadania polegającego na modernizacji drogi krajowej nr 77 na odcinku Gorzyce – Wólka Pekińska. O realizację inwestycji, będącej na dalekim miejscu w planie działań GDDKiA apelowała m.in. poseł Anna Schmidt-Rodziewicz.

– Ponad rok starań - korespondencji z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Wiele rozmów i wizyt w GDDKiA, ale udało się przekonać Ministra, że także ta inwestycja powinna się znaleźć w najbliższym planie finansowym – mówi Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP. 

   W czasie ostatnich kilkunastu miesięcy Posłanka Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie interweniowała w sprawie przebudowy, przebiegającego przez teren naszych powiatów, odcinka DK 77. Jej pisma trafiały zarówno do Jacka Bojarowicza p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, jak i do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa.

   A. Schmidt-Rodziewicz zwracała się z prośbą o przyspieszenie realizacji inwestycji.

„Droga jest obciążona ruchem lokalnym i tranzytowym, w tym także międzynarodowym. Przez wymienione miejscowości przejeżdżają duże ilości TIR-ów, gdyż jest to szlak prowadzący do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej i Medyce” – pisała Poseł.

„Przy drodze są usytuowane budynki mieszkalne, gospodarstwa rolne, jak i budynki użyteczności publicznej. Powoduje to zwiększony ruch pieszych na poboczach, a tym samym zwiększa zagrożenie ich bezpieczeństwa” – dodawała. Podkreślając także zły stan techniczny drogi.

   W odpowiedziach GDDKiA oraz Ministerstwo podkreślało, że potrzebne do wykonania inwestycje na drogach krajowych opiewają na łączną kwotę ok. 15 mld zł. W związku z czym opracowany został Plan Działań na Sieci Drogowej, obejmujący zadania przeznaczone do realizacji w kolejnych latach.

   Niestety modernizacja „naszego” odcinka DK 77 zakwalifikowana została na odległych miejscach tego planu. W 2015 r. była na pozycjach 679 (Gorzyce – Wólka Pełkińska) oraz 823 (Wólka Pełkińska – Pełkinie), wśród 1005 zakwalifikowanych inwestycji.

   Ostatecznie kolejne pisma i apele przyniosły oczekiwany skutek. Przedstawiciele Ministerstwa zatwierdzili realizację inwestycji w najbliższym planie finansowym. Rozbudowa drogi krajowej nr 77 na odcinku Gorzyce – Wólka Pełkińśka otrzymała tym samy zielone światło.

Komentarze
Popularne
Komentowane