W podziękowaniu za plon

Autor: bk 01.09.2017 Nr: 35/2017
W podziękowaniu za plon

W niedzielę, 27 sierpnia społeczność Gminy Radymno zebrała się w Chotyńcu, gdzie odbyły się Gminne Dożynki. Coroczne święto plonów było okazją do podziękowania za zebrany plan i symbolicznym zakończeniem trwających kilka tygodni żniw.

Dożynki Gminy Radymno rozpoczęły się w kościele parafilanym w Chotyńcu Mszą św., którą odprawił ks. proboszcz Wiesław Skrabut. Po nabożeństwie odprawionym w intencji rolników korowód dożynkowy udał się na teren przy świetlicy wiejskiej w Chotyńcu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych.

   Bochen dożynkowego chleba z rąk starostów dożynek: Barbary Niedział oraz Tomasza Fleszara (obydwoje z Chotyńca) odebrał wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar. Wójt podziękował również wszystkim rolnikom za całoroczną pracę i serce włożone w uprawę i hodowlę zwierząt. Podkreślał on, że bez zaangażowania i poświęcenia rolników wszyscy zostaliby pozbawieni codziennego chleba.

   Podczas święta plonów odbyła się także prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez społeczności poszczególnych sołectw. Na miłośników lokalnej i tradycyjnej kuchni czekały stoły zastawione smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich, a na scenie swoje umiejętności zaprezentowali m.in.: Orkiestra Dęta z Sośnicy oraz Zespół Pieśni i Tańca "Ostrowiacy".

   W Dożynkach Gminy Radymno udział wzięli także zaproszeni goście w tym przedstawiciele lokalnych władz, księża, a także rolnicy i mieszkańcy Gminy Radymno.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum