Chleb, wieńce i zabawa

Autor: md 01.09.2017 Nr: 35/2017
Wszystkie wieńce można było oglądać na specjalnej wystawie. Uwite z kłosów zbóż, kwiatów, ziół i przyozdobione darami natury, zachwycały oglądających.
Wszystkie wieńce można było oglądać na specjalnej wystawie. Uwite z kłosów zbóż, kwiatów, ziół i przyozdobione darami natury, zachwycały oglądających.

Dożynki to z całą pewnością najhuczniejsze święto gospodarskie, wieńczące trud włożony przez rolników podczas żniw. W tym roku rolnicy z terenu gminy Sieniawa wraz z władzami samorządowymi i mieszkańcami świętowali w Dybkowie. Uroczystość została zorganizowana w niedzielę, 27 sierpnia.

Tradycyjnie święto plonów zaingurowała msza św. dziękczynna odprawiona obok świetlicy wiejskiej w Dybkowie. Zaraz po niej rozpoczęła się część obrzędowa.

   W nawiązaniu do tradycji, starostwie dożynek – Grażyna Bajor i Marian Chamik z Dybkowa złożyli na ręce burmistrza miasta i gminy Sieniawa Adama Wosia, chleb upieczony z tegorocznych ziaren. Swojskim wypiekiem obczęstowani zostali zaproszeni goście i mieszkańcy.

   Dożynki uatrakcyjniły jak zwykle występy artystyczne w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Dybkowa, Czerwonej Woli, Rudki, Sieniawy, Dobrej Wylewy, Paluchów, Czerc oraz Pigan, a także festyn zakończony zabawą taneczną. Potańcówka trwała do późnych godzin wieczornych.

   Oprócz wrażeń artystycznych przybyli na święto plonów mogli skosztować tradycyjnych potraw, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum