Ukoronowanie wysiłku rolników

Autor: md 01.09.2017 Nr: 35/2017
Mieszkańcy gm. Wiązownica bawili się doskonale na święcie plonów w Surmaczówce.
Mieszkańcy gm. Wiązownica bawili się doskonale na święcie plonów w Surmaczówce.

W niedzielę, 27 sierpnia rolnicy z terenu gminy Wiązownica świętowali w Surmaczówce zakończenie żniw. Było wszystko, czego mogła sobie dusza zapragnąć – msza św. dziękczynna, okazałe wieńce, pachnący chleb, barwny korowód i bogaty program artystyczny.

Zgodnie z tradycją święto plonów zainaugurowała msza św. w kościele filialnym pw. św. Józefa Robotnika w Surmaczówce, podczas której poświęcono tegoroczne dary z pól w postaci dożynkowych wieńców i bochnów chleba.

   Drugą część rolniczego święta rozpoczął barwny korowód wieńców dożynkowych, po którym nastąpiło oficjalne otwarcie, powitanie gości i obrzęd dożynkowy. W obecności zaproszonych gości i mieszkańców, starostowie dożynek – Agnieszka Brzany z Zapałowa i Janusz Rapita z Surmaczówki przekazali na ręce wójta gminy Wiązownica – Mariana Ryznara, bochen chleba upieczony z mąki z tegorocznego ziarna. Po rozkrojeniu chleba, poczęstowano nim wszystkich uczestników dożynek.

   W części artystycznej zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kapela Ludowa Braci Sikorów z Manasterza. Zwieńczeniem święta plonów była zabawa taneczna przy muzyce zespołu Legend.

Komentarze
Popularne