Krzysztof Rejman laureatem „Jarosława 2017”

Autor: md 01.09.2017 Nr: 35/2017
Nominowani do „Jarosława 2017” wraz z sekretarzem kapituły Bożeną Łanowy i burmistrzem miasta Jarosławia Waldemarem Paluchem.
Nominowani do „Jarosława 2017” wraz z sekretarzem kapituły Bożeną Łanowy i burmistrzem miasta Jarosławia Waldemarem Paluchem.

Nieprzerwanie od 1994 roku Burmistrz Miasta Jarosławia przyznaje Honorowe Nagrody – „Jarosławy”. W ten sposób wyróżnia osoby prywatne, instytucje, organizacje i przedsiębiorstwa, których osiągnięcia wnoszą nieoceniony wkład w rozwój naszego miasta. W tym roku statuetka trafiła do rąk prof. nadzw. dr. hab. Krzysztofa Rejmana, rektora PWSTE w Jarosławiu.

W niedziele, 27 sierpnia, ostatniego dnia Jarmarku Jarosławskiego, burmistrz miasta Jarosławia Waldemar Paluch wręczył „Jarosława 2017”. Werdykt odczytała sekretarz kapituły Honorowej Nagrody Burmistrza Jarosławia – Bożena Łanowy.

   „Jarosław 2017” został przyznany prof. nadzw. dr. hab. Krzysztofowi Rejmanowi, który od 2015 roku zarządza największą zawodową uczelnią państwową w regionie – Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

   W swoim przemówieniu laureat „Jarosława 2017” dziękował swoim współpracownikom, studentom, rodzinie, przyjaciołom i kolegom.

Dziękuję wszystkim moim współpracownikom prorektorom, dyrektorom instytutów i studentom za to, co robią na co dzień dla uczelni. „Jarosława” traktuję jako nagrodę zespołową, bo tak naprawdę tylko w zespole można cokolwiek osiągnąć. Mając tak dobrych pracowników i studentów, stało się to możliwe! – mówił. – Z tego miejsca chciałbym podziękować mojej żonie Beacie i córkom i jednocześnie troszeczkę je przeprosić, gdyż praca zawodowa przekłada się czasami na atmosferę, jaka panuje w naszym domu. Niestety będziecie musiały jeszcze kilka lat jakoś przetrwać! – kontynuował. – Dziękuję również wszystkim moim przyjaciołom i kolegom, którzy są tu dziś ze mną. Mam nadzieję, że nasze relacje będę z roku na rok coraz lepsze – mówił.

   W trakcie wystąpienia podkreślał także, że w Jarosławiu funkcjonuje dopiero od 18 lat i ma nadzieję, że ta nagroda będzie motywacją, aby praca zarówno jego, jak też całej uczelni, na rzecz miasta, była jeszcze najbardziej efektywna.

– Mam nadzieję, że uczelnia będzie instytucją, która będzie świadczyła o randze Jarosławia w regionie i kraju – spuentował.

   Wśród osób nominowanych do „Jarosława 2017”, poza jego laureatem, znalazł się także Edward Makowiecki, który od wielu lat pracuje na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Jarosławia oraz Stowarzyszenie Misji Pokojowych OZN Koło Rejonowe w Jarosławiu, które reprezentował chor. Mirosław Danilczuk, uczestnik misji w składzie Sił ISAF Afganistan.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum