Wakacje z poezją

Autor: md 01.09.2017 Nr: 35/2017
Dzieci były zachwycone spotkaniem z Wojciechem Ulmanem, który przybył z wizytą do naszego miasta z Zaczernia k. Rzeszowa.
Dzieci były zachwycone spotkaniem z Wojciechem Ulmanem, który przybył z wizytą do naszego miasta z Zaczernia k. Rzeszowa.

Skwer Kultury po raz kolejny tętnił życiem. Tym razem stało się tak za sprawą spotkania z Wojciechem Ulmanem – z zawodu ogrodnikiem, zaś z zamiłowania pisarzem, poetą, fotografem i malarzem. Wydarzenie, które przyciągnęło sporo młodych czytelników, odbyło się w środę, 16 sierpnia, na pl. św. Michała w Jarosławiu.

W trakcie spotkania autorskiego Wojciech Ulman – człowiek wielu pasji – zaprezentował dzieciom zbiór wierszy zatytułowany „Małe piękne światy”. Prezentację ubarwiły makrofotografie oraz obrazy jego autorstwa.

   Rymowane i łatwe do zapamiętania wiersze, a także niezwykłe zdjęcia oraz obrazy owadów, zwierząt i zjawisk przyrody, oczarowały małych czytelników.

   Autor zachęcał dzieci do samodzielnego dostrzegania w życiu codziennym małych światów, jak również podejmowania prób pisarskich. Najbardziej aktywni słuchacze otrzymali na pamiątkę książeczkę z dedykacją i autografem autora.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum