Uroczyste otwarcie przedszkola i żłobka

Autor: ek 01.09.2017 Nr: 35/2017
Dzieci bardzo szybko się zaklimatyzowały i przystąpiły do zwiedzania kolorowych pomieszczeń.
Dzieci bardzo szybko się zaklimatyzowały i przystąpiły do zwiedzania kolorowych pomieszczeń.

W sobotę, 26 sierpnia przy ul. Pruchnickiej 2 w Jarosławiu odbyło się uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego i Żłobka o nazwie „Wyspa Skarbów”.

Wszystkich zaproszonych gości powitała Karolina Ziemba, dyrektor placówki. W ceremonii otwarcia uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami, a także przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu na czele z rektorem prof. nadz. dr. hab. Krzysztofem Rejmanem, dr Barbarą Czubą - dyrektorem Instytutu Humanistycznego, Krzysztofem Markowskim, z-cą dyrektora Instytutu Humanistycznego oraz dr Grażyną Bielecką, wykładowcą PWSTE. Obecna była również Teresa Krasnowska, prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia, Renata Majkut-Lotycz, pracownik sanepidu. Poświęcenia placówki dokonał ks. dziekan Jan Jagustyn, proboszcz parafii p.w. Piotra i Pawła w Pawłosiowie.

   Po oficjalnym otwarciu obiektu odbyła się prezentacja pomieszczeń. Rodzice i ich pociechy mogli obejrzeć nowe wnętrza oraz zapoznać się z pracownikami przedszkola.

   Do nowo otwartej placówki przyjmowane są dzieci od pierwszego roku życia do 6 lat.

– Dzieci uczą się w grupach niestanowiących więcej niż 18 podopiecznych. Każda grupa ma dwóch nauczycieli i pracowników do pomocy. W każdej grupie realizowane są zajęcia dodatkowe, które prowadzą wykwalifikowani specjaliści. W placówce znajduje się sala Integracji Sensorycznej oraz Sala doświadczeń świata, w których odbywać się będą różne zajęcia dopasowane do potrzeb naszych podopiecznych – mówi Karolina Ziemba, dyrektor przedszkola. – Miejsca w naszym przedszkolu bardzo szybko się zapełniały, ale jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki i jej obejrzenia.

   Przedszkole otwarte jest w godzinach od 5.30 do 18 i jest przystosowane dla maksymalnie 80 osób. 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum