Przybywa lepszych dróg

Autor: 08.09.2017 Nr: 36/2017
W ubiegłym miesiącu Powiat wyremontował ponadpółtorakilometrowy odcinek drogi z Majdanu Sieniawskiego do Nowin.
W ubiegłym miesiącu Powiat wyremontował ponadpółtorakilometrowy odcinek drogi z Majdanu Sieniawskiego do Nowin.
Fot. Starostwo Powiatowe

Powiat Przeworski dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich remontuje kolejne odcinki dróg.

Dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się przebudować trzykilometrowy odcinek drogi z Kolonii Polskiej (granica powiatu) do Adamówki. Inwestycja opiewa na kwotę 554 tys. zł, z czego dofinansowanie to 326 tys. zł, a wkład własny gminy Adamówka 144 tys. zł. Kolejny, to trzyipółkilometrowy odcinek od granicy powiatu przez Szegdy do Majdanu Sieniawskiego. Wartość inwestycji to 683 tys. zł, przy dofinansowaniu 403 tys. zł i wkładzie własnym gminy Adamówka 179 tys. zł.

   W ramach dotacji celowej z budżetu państwa udzielonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, powiat wyremontował w sierpniu br. ponadpółtorakilometrowy odcinek drogi z Majdanu Sieniawskiego do Nowin za kwotę 400 tys. zł, przy kwocie dotacji 310 tys. zł i 88 tys. zł z budżetu gm. Adamówka. Inwestor  jest na etapie wyłaniania wykonawcy kolejnego zadania – remontu niespełna dwuipółkilometrowego odcinka z Sieniawy do Czerc. Kwota przyznanej promesy to 460 tys. zł.

   Od początku roku przybyło również nowych odcinków chodników przy drogach powiatowych. 251-metrowy odcinek powstał w Hadlach Szklarskich, 545 m w Rożniatowie oraz 330 m w Mirocinie. Łączna wartość inwestycji to 303 tys. zł, z czego około 180 tys. zł pochodziło z budżetów gmin Jawornik Polski, Zarzecze i Przeworsk.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum