Dożynkowy obrzęd

Autor: bk 08.09.2017 Nr: 36/2017
Dożynkowy obrzęd

Dożynki Gminy Pruchnik odbyły się w niedzielę, 3 września w Kramarzówce. Do jednej z największych miejscowości Gminy przybyli przedstawiciele władzy, rolnicy i mieszkańcy całej Gminy.

Uroczystości, rozpoczęła tradycyjnie Msza św. dziękczynna, która odbyła się w kościele pw. Opatrzności Bożej w Kramarzówce. Następnie korowód dożynkowy przeniósł się na plac przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie starostowie dożynek: Anna Grabczak i Paweł Kwolek przekazali dożynkowy bochen chleba burmistrzowi, Wacławowi Szkole. Witając wszystkich Gospodarz Gminy dziękował rolnikom za wytrwałość i poświęcenie w ich codziennej pracy.

   Na scenie zaprezentowano także wspaniałe wieńce dożynkowe przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych miejscowości Gminy.

   Nie zabrakło występów artystycznych, podczas których zaprezentowali się m.in.: Orkiestra Dęta z Pruchnika, uczniowie SP w Kramarzówce, zespół Quiet Voices, Zespół Pieśni i Tańca Pruchnik, zespół Equale, a także tancerze z Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu.

   Podczas dożynek nie zabrakło także stołów suto zastawionych najlepszymi przysmakami kuchni lokalnej i tradycyjnej, które przygotowały gospodynie z poszczególnych miejscowości.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum