Nakrętkowe wariacje

Autor: 08.09.2017 Nr: 36/2017
Od lewej: Gabriel Siry, Karol Jasz, Bartłomiej Wojtyna i Adrian Wojtyna. Chłopcy ułożyli nakrętkowe logo gminy.
Od lewej: Gabriel Siry, Karol Jasz, Bartłomiej Wojtyna i Adrian Wojtyna. Chłopcy ułożyli nakrętkowe logo gminy.

„Pozytywnie nakręceni” to hasło warsztatów, które odbyły się na zakończenie wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych do której chęć udziału zgłosiło wielu mieszkańców gminy Tryńcza.

Od połowy lipca pracownicy bibliotek na terenie gminy zaangażowali się w akcję zbierania nakrętek dla dzieci z Hospicjum w Rzeszowie, zachęcając mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych do zachowań proekologicznych, a także pokazując, że jest to sposób niesienia pomocy potrzebującym. Punktem kulminacyjnym zbiórki były warsztaty polegające na układaniu kolorowych mozaik z plastikowych nakrętek – wyjaśnia Marzena Rydzik, dyrektor GBP w Tryńczy.

Warsztaty przyciągnęły wielu chętnych do twórczej zabawy. Każde dziecko miało swój oryginalny pomysł na stworzenie kolorowego dzieła z nakrętek. I tak w mgnieniu oka powstawały barwne serduszka, kwiaty, tęcza, domki – to głównie w wykonaniu dziewczynek, a z rąk chłopców tworzyły się rakiety, pociągi, a nawet logo gminy.

   Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez GBP.

Komentarze
Popularne
Komentowane