Pieszo do Jodłowieckiej Pani

Autor: md 08.09.2017 Nr: 36/2017
Ani deszcz, ani zapowiedzi burz nie ostudziły zapału pątników, którzy, jak co roku, wybrali się do Jodłowieckiej Pani, aby podziękować Jej za otrzymane łaski oraz ofiarować swoje prośby.
Ani deszcz, ani zapowiedzi burz nie ostudziły zapału pątników, którzy, jak co roku, wybrali się do Jodłowieckiej Pani, aby podziękować Jej za otrzymane łaski oraz ofiarować swoje prośby.

Wierni z sześciu jarosławskich parafii uczestniczyli w sobotę, 2 września w XXI Pieszej Pielgrzymce do Jodłówki. Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia przewodniczył i homilię wygłosił abp Adam Szal.

Tym, co przyciąga pielgrzymów do Jodłówki, jest łaskami słynący wizerunek Matki Bożej Pocieszenia oraz źródełko z uzdrawiającą wodą.

  Pielgrzymka jarosławian do Jodłówki ma już wieloletnią tradycję. Początkowo była organizowana przez parafię pw. Chrystusa Króla, której proboszczem jest ks. prał. Andrzej Surowiec – archiprezbiter jarosławski. Od kilku lat dołączają do niej pozostałe jarosławskie parafie, które tym razem pielgrzymowały w sześciu grupach.

   Pielgrzymi wyruszyli do Jodłówki w sobotę, 2 września. Przed wyjściem wzięli udział we wspólnej modlitwie, po której zostali pobłogosławieni i pokropieni wodą święconą.

   Jako pierwsza ruszyła w drogę grupa bł. Michała (kolor biały), która zawiązała się w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Kwadrans później wyruszały kolejne trzy grupy – grupa św. Andrzeja (kolor zielony), grupa św. Faustyny (kolor fioletowy) oraz grupa św. Antoniego (kolor brązowy). Pierwsza powstała przy parafii pw. Chrystusa Króla, druga przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, zaś trzecia przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Za nimi podążała grupa św. Jana Pawła II (kolor żółty), która zorganizowała się przy parafii pw. NMP Królowej Polski. Jako ostatnia, w liczącą około 30 kilometrów trasę, udała się grupa św. Jana (kolor czerwony), która utworzyła się przy parafii pw. Bożego Ciała.

   Przez całą drogę każdy z pątników niósł przed oblicze Matki Bożej Pocieszenia własne przebłagania, podziękowania oraz prośby.

   Pielgrzymi dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce przed godz. 15.00, o której to rozpoczęła się msza św. Eucharystii sprawowanej przez jarosławskich kapłanów przewodniczył abp Adam Szal, który też wygłosił homilię. Po mszy św. pielgrzymi podzielili się chlebem i nabrali wody z cudownego źródełka.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum