Nowy rok, wielkie zmiany

Autor: 08.09.2017 Nr: 36/2017
Nowy rok, wielkie zmiany

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się 4 września. Wraz z nim w życie wchodzi sporo zmian. Na tegoroczny pierwszy dzwonek z niepokojem czekali i rodzice, i nauczyciele.

Budząca tak wiele emocji reforma edukacji stała się faktem. Od września uczniowie, którzy ukończyli klasę szóstą, zamiast – jak do tej pory – w gimnazjum, rozpoczęli edukację w klasie siódmej. W gimnazjach natomiast brakuje nowych roczników i rozpocznie się stopniowy proces wygaszania tych szkół. Szóstoklasiści nie muszą zdawać egzaminu. Nie było naboru do pierwszych klas gimnazjum.

   W Przeworsku, w szkołach podstawowych nr 1 i 3 nauka będzie odbywać się bez większych zmian, w tych samych obiektach. W SP 2 najstarsze klasy VI i VII uczyć się będą w budynku obecnego gimnazjum. Zamiany nastąpiły na stanowiskach dyrektorów.    

   Dotychczasowego dyrektora Gimnazjum nr 1 w Przeworsku Dorotę Baj, która odeszła na emeryturę zastąpi wicedyrektor Wiesław Nitychoruk i funkcję tę będzie pełnił do 31 sierpnia 2019 r. Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2 Zofię Zawadzką, odchodzącą na emeryturę zastąpi wyłoniona w postępowaniu konkursowym Barbara Bujny. Dyrektorem SP2 w dalszym ciągu pozostaje Bogdan Sebzda – wyłoniony w drodze konkursu na 5-letnią kadencję.

   Okres wakacyjny sprzyjał remontom w szkołach i przedszkolach.

W Szkole Podstawowej nr 1 wykonany został kompleksowy remont dużej sali gimnastycznej, odnowione zostały dwa sanitariaty przy dużej sali gimnastycznej i w przyległych szatniach. Wyremontowano również sanitariaty chłopców na I i II piętrze. W Szkole Podstawowej nr 2 wykonano kapitalny remont dachu na sali gimnastycznej i części nawierzchni boiska. W Szkole Podstawowej nr 3 m.in. w sali gimnastycznej wymieniono i pomalowano parkiet. W kilku pomieszczeniach położono panele i pomalowano ściany – wymienia burmistrz Leszek Kisiel.

   W przedszkolach i gimnazjum także wykonano niezbędne remonty i zakupiono nowy sprzęt. Remonty pochłonęły łącznie 373 tys. zł.  

 

Liceum ma odnowioną salę gimnastyczną

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku uczniowie ćwiczyć będą w kompleksowo odnowionej sali gimnastycznej. Zakres remontu objął wymianę instalacji CO, elektrycznej wraz z oświetleniem, wymianę podłogi i drabinek gimnastycznych. Koszt remontu wyniósł 191 tys. zł. Sala gimnastyczna została również objęta monitoringiem.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum