Wakacyjne czwartki

Autor: 08.09.2017 Nr: 36/2017
Wakacyjny czas upłynął najmłodszym aktywnie i ciekawie.
Wakacyjny czas upłynął najmłodszym aktywnie i ciekawie.
Fot. CKSiR

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie przygotowały na okres wakacji mnóstwo ciekawych zajęć, dzięki którym ci, którzy nie wyjechali na letni wypoczynek, mogli ten czas aktywnie spędzić w mieście.

Na „Wakacyjne czwartki” złożył się program ośmiu spotkań o różnorodnej tematyce. Zaczęło się od „Fotograficznych wariacji” – na początek było trochę teorii i historii fotografii, a potem uczestnicy spotkania, wykorzystując przygotowane rekwizyty i stroje, pozowali do zdjęć. Kolejny czwartek upłynął pod znakiem warsztatów kulinarnych, podczas których powstawały smaczne i zdrowe posiłki z owoców i warzyw – dzieci przygotowały: wody smakowe, owocową sałatkę, surówkę i koktajle. Wakacyjny czas pozwolił także na rozwijanie umiejętności manualnych. Dzieci pod okiem Urszuli Ożgi rozwijały swoje zdolności manualne. Z kolorowego filcu i materiału uszyły mini maskotki w kształcie piesków, kotków i żabek. Innym razem na warsztatach prowadzonych przez Bogusławę Mazur dziewczęta z kolorowych wstążek stworzyły oryginalne ozdoby do włosów, natomiast chłopcy wykazali się kreatywnością podczas projektowania i tworzenia breloczków.

   Inną ciekawą zabawą była gra miejska z możliwością odwiedzenia interesujących miejsc i spotkania ciekawych ludzi, nie zabrakło także zajęć sportowych. Na zakończenie wakacji dzieci wraz z opiekunami odwiedziły zagrodę edukacyjną „Międzyczas” w Cieplicach Elżbiety Starzak. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu zwierząt zamieszkujących zagrodę i zwiedziły całe gospodarstwo.

Komentarze
Popularne