Dziękczynienie w kłosach zbóż

Autor: 14.09.2017 Nr: 37/2017
Starostowie dożynek przekazali bochen chleba na ręce Wójta.
Starostowie dożynek przekazali bochen chleba na ręce Wójta.
Fot. ug

W niedzielę, 3 września odbyły się Dożynki Gminy Adamówka. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Majdan Sieniawski.

Parafialne uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Majdanie Sieniawskim, którą w intencji rolników odprawił ksiądz proboszcz Edward Piekło. Delegacje poszczególnych sołectw złożyły u stóp ołtarza piękne wieńce dożynkowe oraz chleb. Wieńczarze i w tym roku wykazali się niezwykłą pomysłowością wykonanych wieńców. Te jak zawsze zachwycały kunsztem wykonania, bogactwem barw i wyszukanym kształtem.

   Kolejna część święta odbyła się na stadionie. Tutaj starostowie dożynek, Renata Mazurek i Józef Pisarczyk przekazali na ręce Wójta Gminy Adamówka Edwarda Jarmuziewicza dorodny bochen chleba. Włodarz gminy zapewnił, że będzie dzielił go sprawiedliwie. Podkreślił, że święto dożynkowe to podziękowanie od wszystkich mieszkańców Bogu oraz tym, którzy swój czas poświęcają, by nikomu nie zabrakło chleba.

   Wśród uczestników rolniczego święta obecni byli samorządowcy, radni Gminy Adamówka, sołtysi oraz wielu mieszkańców gminy. Na scenie wystąpili: ZPiT Markusy z Markowej, Młodzieżowa Kapela Ludowa z Grodziska Dolnego i Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy” z Majdanu Sieniawskiego. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, smakowania regionalnego jadła i dobrej zabawy.

Komentarze
Popularne
Komentowane