Podaruj fanty na loterię!

Autor: md 14.09.2017 Nr: 37/2017
My przekazaliśmy już na rzecz „Loterii z uśmiechem” nasze gadżety reklamowe. Teraz kolej na naszych Czytelników! Na zdjęciu Monika Dzięgielowska.
My przekazaliśmy już na rzecz „Loterii z uśmiechem” nasze gadżety reklamowe. Teraz kolej na naszych Czytelników! Na zdjęciu Monika Dzięgielowska.

Książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, maskotki, wyroby rękodzielnicze czy akcesoria sportowe – to przedmioty, jakie lokalni artyści przedsiębiorcy mogą przekazać na 3. edycję „Loterii z uśmiechem”. Każdy przekazany dar przełoży się na pieniądze, które zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Świebodnej.

Monika Dzięgielowska z Świebodnej zwraca się do naszych Czytelników z propozycją włączenia się w szczytną akcję, poprzez ofiarowanie przedmiotów, które wzbogacą pulę fantów 3. edycji „Loterii z uśmiechem”.

Książki dla młodzieży, bajki dla dzieci, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, zabawki, maskotki, wyroby rękodzielnicze, akcesoria sportowe i każda inna rzecz, z której sam ofiarodawca ucieszyłby się, gdyby coś takiego wylosował, będzie mile widziana  – zapewnia organizatorka „Loterii z uśmiechem”, która na chwilę obecną ma już zebranych blisko 300 przedmiotów, wśród których znalazła się m.in. krajalnica, poduszki, szczoteczki do zębów, książki, bajki, gry i zabawki. „Loterię z uśmiechem” wspomogli przedsiębiorcy z całego kraju.

Smuci fakt, że do tej pory tę szczytną akcję wsparł tylko jednej jarosławski przedsiębiorca. Jedyną firmą, która odpowiedziała na mój apel, jest salon meblowy Śpioch. Na szczęście jest jeszcze czas, aby inni przedsiębiorcy wzięli dobry przykład i podarowali choćby drobne przedmioty lub gadżety reklamowe. Dzieci ucieszą się naprawdę ze wszystkiego. Ich radość jest dla mnie największą motywacją do dalszego działania  – zauważa M. Dzięgielowska.

   Loteria, jak co roku, zostanie zorganizowana pod koniec września, podczas Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II w Świebodnej. Choć jest odrębną inicjatywą, wspierają ją organizacyjnie i materialnie nauczyciele oraz rodzice uczniów uczęszczających do tutejszej szkoły.

Fanty są bardzo fajne i co roku przyciągają setki dzieci, bo to one głównie nabywają losy. W tamtym roku jeden los kosztował 4 zł. Teraz jego cena będzie wynosiła 5 zł. Losy nie są droższe niż przedmioty, które można wylosować – zwraca uwagę organizatorka „Loterii z uśmiechem”.

   Dochód z ubiegłorocznej loterii wyniósł ok. 1750 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na organizację Dnia Dziecka dla dzieci ze Świebodnej i okolicznych wiosek. Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i także i w tym roku fundusze zostaną przeznaczone na organizację dziecięcej uroczystości.

   Warto wspomnieć, że „Loteria z uśmiechem” odbywa się została zgłoszona do Urzędu Celnego w Przemyślu, dzięki czemu odbywa się całkowicie legalnie.

   Osoby, które chciałyby przekazać fanty, mogą skontaktować się z M. Dzięgielowską za pośrednictwem e-maila: dziegielowska@interia.eu.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane