Kto chciał zbojkotować dożynki?

Autor: 14.09.2017 Nr: 37/2017

Przed dożynkami gminnymi, które odbyły się w ostatnią niedzielę sierpnia ktoś miał kolportować ulotki nawołujące do bojkotowania tego święta. Choć pod ulotką nikt się nie podpisał, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa nie miał wątpliwości, wszak „nie trudno się domyślić”, że za tą stoi Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Sieniawskiej. Członkowie stowarzyszenia jednak zapewniają, że z ulotką nie mają nic wspólnego.    

„Mieszkańcy Miasta i Gminy Sieniawa, zbojkotujmy dożynki gminne burmistrza (...) w dniu 27 sierpnia 2017 roku w niedzielę w Dybkowie odsuńmy od władzy burmistrza, wiceburmistrza, sekretarza, przewodniczącą rady (....) zbojkotujmy ich wielokrotnymi gwizdami, okrzykami „precz z urzędu” (...)” – to tylko fragment treści ulotki, jaka miała być kolportowana pod osłoną nocy przed dożynkami gminnymi i nawołująca do zbojkotowania święta rolników. Choć nikt się pod nią nie podpisał, to, jak określił burmistrz Adam Woś – „nie trudno się domyślić” kim był autor. 

Jesteśmy pod ogromną presją działania Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Sieniawskiej – mówił A. Woś. – Nie tak dawno rozpowszechniona była ulotka. Ich działania są trudne do określenia w słowach, wręcz tragiczne. Jedynym ich celem jest walka o władzę, o czym przeczytaliście w ulotce, to jednoznaczny przekaz, o co tym mieszkańcom chodzi.

   Burmistrz dodał, że żadna siła nie powstrzyma obecnej władzy przed dalszym rozwojem miasta i gminy Sieniawa. Do ulotki ustosunkował się także Proboszcz Parafii Sieniawa.

Odnosząc się do przedstawionego plakatu(...) głębokie jest niezrozumienie, czym są dożynki przez tych, którzy to czynili – mówił ks. proboszcz Jan Grzywacz obecny na sesji.

 

Stowarzyszenie: „To pomówienia!”

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Sieniawskiej w najmniejszy sposób nie utożsamia się z kolportowaną ulotką. Wyraził to choćby obecny na sesji członek Stowarzyszenia, Krzysztof Kaniowski z Manasterza w gm. Wiązownica.

Jakim prawem burmistrz podciąga pod Stowarzyszenie takie działania? Księże proboszczu, czy macie cokolwiek na to Stowarzyszenie, czy macie dowody? – zwrócił się do obecnego Proboszcza, bowiem Burmistrz chwilę wcześniej opuścił salę obrad.

Na zapytanie mieszkańca gminy Wiązownica nikt nie odpowiedział.

   O ulotkę zapytaliśmy w Zarządzie Stowarzyszenia.

Nie mamy z nią nic wspólnego, dlatego tym bardziej przykre są słowa burmistrza, który wskazuje nas jako autorów, choć nie ma na to dowodów. My sami zapewniamy, że jesteśmy dalecy od takich zachowań i czynów. Dożynki są przepięknym świętem rolników, czasem dziękczynienia Bogu za dary ziemi. Nigdy nie odważylibyśmy się nawoływać do bojkotowania ich – słyszymy. – Z kolei cele naszej działalności są zawarte w statucie, który jest dostępny na naszej stronie internetowej. Nie staramy się nikogo odsunąć od władzy, ani sami do władzy nie dążymy – kończą.  

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum