Święto pieczonego ziemniaka

Autor: 14.09.2017 Nr: 37/2017
Występ artystyczny zespołów z Gorliczyny i Maćkówki.
Występ artystyczny zespołów z Gorliczyny i Maćkówki.

W sobotnie popołudnie, 9 września w Gorliczynie odbył się Dzień Ziemniaka zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Gorliczyna.

Dzień Ziemniaka jest kolejną okazją do spotkania i zabawy w plenerze, a także integracji lokalnej społeczności – powiedział szef Stowarzyszenia Tomasz Jędrzejec, podkreślając cel zorganizowania spotkania.

   Po udanych wykopkach przyszedł czas na ziemniaczaną konsumpcję. A nic nie smakuje tak dobrze i swojsko, jak upieczone w ognisku ziemniaki. Na tak wyjątkową ucztę mieli okazję przybyć wszyscy chętni mieszkańcy wsi. Już w godzinach popołudniowych na placu przy Wiejskim Domu Kultury zgromadzili się najmłodsi, by bawić się na przygotowanych dla nich dmuchanych zjeżdżalniach. Dla nich przygotowano watę cukrową, popcorn i inne słodkości.

Nieco później wszyscy wspólnie uczestniczyli w rozpalaniu ogniska. Gdy to płonęło, wszystkim uczestnikom czas umilał występami Zespół Śpiewaczy „Cantus” z Gorliczyny i Zespół Śpiewaczy z Maćkówki. Znakomita aura, pachnące i smaczne pieczone ziemniaki, skłaniały do wspólnego celebrowania wolnego czasu. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem The Five.

   W Dniu Ziemniaka uczestniczył m.in. przewodniczący Rady Gminy Przeworsk Andrzej Ruchała i radna Rady Gminy Przeworsk Genowefa Bucia.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum