Sukces studenta PWSTE

Autor: ts 22.09.2017 Nr: 38/2017
Sukces studenta PWSTE

Student jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej zajął II miejsce w konkursie „Erasmus i ja”.


Viktor Matush, student II roku na kierunku Informatyka letni semestr roku akademickiego 2016/2017 spędził w Hiszpanii na Politecnica de Cartagena studiując w ramach programu Erasmus +. Wziął udział w konkursie polegającym na przygotowaniu pracy w dowolnie formie na temat swojego uczestnictwa w tym programie.

– Viktor przygotował filmik. stanowiący odpowiedź na pytanie: w jaki sposób udział w projekcie zmienił jego życie, dlaczego warto było przystąpić do Erasmusa, jakich zmian spodziewa się po uczestnictwie w projekcie. Jury konkursowe oceniało nie tylko sposób wykonania prac i ich estetykę, ale zgodność z tematem i oryginalną interpretację – mówi Magdalena Bojarska, rzecznik prasowy i Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a nad jego przebiegiem bezpośrednio czuwali pracownicy Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, odpowiedzialni za promocję Funduszy Europejskich. Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbyło się 18 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, podczas odbywającego się Festiwalu Nauki.

   W roku akademickim 2016/2017, za granicą przebywało 21 studentów PWSTE w Jarosławiu korzystających z programu Erasmus+. PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy. Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska. Wśród wybieranych krajów i uczelni znajdują się: Hochschulle für Technik Stuttgart w Niemczech, Politecnica de Cartagena w Hiszpanii oraz Uniwersytet Komeńskiego na Słowacji i portugalska uczelnia IESF - Instituto de Estudos Superiores de Fafe, jak również University of Trento we Włoszech, czy Instituto Politecnico do Porto w Portugalii.

Zapraszamy studentów wszystkich kierunków PWSTE w Jarosławiu do skorzystania z możliwości realizacji części studiów w zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS+  na semestr letni roku akademickiego 2017/2018. Oferta skierowana jest do studentów, którzy ukończyli I rok studiów I stopnia oraz osiągnęli dobre wyniki w nauce i znają języki obce – podkreśla M. Bojarska.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum