Anna Brzyska znów najlepsza

Autor: ts 22.09.2017 Nr: 38/2017
Anna Brzyska znów najlepsza

TENIS STOŁOWY: Młoda zawodniczka Kolpingu Jarosław i zarazem uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Anna Brzyska wygrała Grand Prix Podkarpacia Juniorów.


- Swoją wysoką formę Ania Brzyska pokazała już tydzień temu podczas Grand Prix Kadetek. Tym razem nasza zawodniczka miała nieco wyżej postawioną poprzeczkę, bo musiała zmierzyć się ze starszymi od siebie juniorkami – mówi Kamil Dziukiewicz, menedżer jarosławskiego PKS-u Kolping.   Podczas zawodów rozgrywanych w Nowej Sarzynie Brzyska rozgromiła najpierw Justynę Kusiak 3:0, oddając rywalce zaledwie 5 punktów w całym meczu. W kolejnej fazie, również w trzech partiach wygrała z  Katarzyną Królikowską. W półfinale czekała na nią Martyna Stachniak i po raz kolejny uczennica SMS-u wygrała 3:0. W finale spotkała się z Weroniką Pelczar, którą pokonała 3:1. – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa Ani, która przyzwyczaja nas już do świetnych występów, zarówno w Europie jak i w Polsce. Zagrała genialnie, w całym turnieju straciła tylko seta – cieszył się K. Dziukiewicz. Z dobrej strony zaprezentowali się także juniorzy Kolpingu, których los skojarzył w ćwierćfinale. Antoni Rejterowski musiał uznać wyższość kolegi klubowego - Karola Angrysa, z którym stoczył piękną, pięciosetową walkę. Ostatecznie Rejterowski zajął czwarte miejsce, a Angrys był piąty. Przypomnijmy, że wcześniej rywalizowali młodzicy i młodziczki. Najlepszy okazał się Dawid Jadam reprezentujący Kolping  Jarosław.

 

Wyniki zawodników i zawodniczek Kolpingu:

5 Szczygieł Dawid, 5 Kłak Dagmara, 6 Brud Szymon, 6 Hawro Kinga, 17 Zieliński Alan, 13 Maciałek Natalia, 25 Flaumenhaft Szymon,  21 Maciałek Paulina.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane