W podróż bez ważnych dokumentów

Autor: 29.09.2017 Nr: 39/2017
W podróż bez ważnych dokumentów
Fot. kpp

Podczas kontroli autokaru, którym dzieci miały jechać na szkolną wycieczkę, okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania autobusem. Mężczyzna został ukarany mandatem i zakazem dalszej jazdy. Na szczęście dzieci pojechały na wycieczkę, ale z innym kierowcą.

Rodzice i nauczyciele chcą mieć pewność, że wysyłając dzieci na wycieczki szkolne, ich podróż będzie bezpieczna, dlatego zwracają się z prośbą do Policji o sprawdzenie autokaru. Podczas tego rodzaju kontroli, funkcjonariusze sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdu, ale trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

   18 września po godz. 7.00 policjanci ruchu drogowego udali się do miejscowości Studzian. Mieli tam przeprowadzić kontrolę autokaru, przed wyjazdem dzieci na szkolną wycieczkę. Uczniowie przygotowani i spakowani czekali na zakończenie policyjnej kontroli. Niestety okazało się, że kierowca, 37-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ wygasła ich ważność. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i dzieci pojechały na planowaną wycieczkę z innym kierowcą. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum