Zniknęły słonie!

Autor: 29.09.2017 Nr: 39/2017 1
Zniknęły słonie!

Po 46 latach przeworski symbol miasta, czyli zielone słonie u zbiegu ulic Piłsudskiego, Krakowskiej i Jagiellońskiej zniknęły. Ich nieobecność zaniepokoiła i jednocześnie wzbudziła zainteresowanie mieszkańców miasta i przechodniów na tyle, że zaczęli ...fotografować się z pustym placem bez słoni! Uspokajamy, dwaj trąbalscy na pewno wrócą na swoje miejsce.

W Urzędzie Miasta Przeworska słyszymy pocieszające słowa. Słonie wrócą!

Zniknięcie słoni z głównego skrzyżowania ulic w mieście, nie jest wynikiem kolejnego aktu wandalizmu, którym to słonie przez blisko pół wieku swego żywota często ulegały – uspokaja burmistrz Leszek Kisiel. – Konstrukcje słoni nie oparły się upływowi czasu i nadeszła pora, aby wyjątkowe kwietne ozdoby wykonać na nowo.

Ten bezsprzecznie najbardziej rozpoznawalny element miasta nad Mleczką zostanie odtworzony zgodnie z oryginałem wykonanym przez panów Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmę w 1971 r.

   Przeworska Gospodarka Komunalna opiekująca się zielenią w mieście, zabezpieczyła kwiaty zasadzone w obu konstrukcjach, a następnie usunęła ziemię.

Oba słonie zostały zawiezione do Fabryki Dekoracji Jana Mańki w Korniatowie, by powrócić w nowej szacie początkiem grudnia – dodaje L. Kisiel.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum