Jezus według Tomasza Rzeszutka

Autor: md 29.09.2017 Nr: 39/2017
Tomasz Rzeszutek obecnie uprawia przede wszystkim malarstwo sztalugowe. W ciągu kilkunastu lat wiodącym tematem w jego twórczości jest Jezus.
Tomasz Rzeszutek obecnie uprawia przede wszystkim malarstwo sztalugowe. W ciągu kilkunastu lat wiodącym tematem w jego twórczości jest Jezus.

Wystawa malarstwa szczecinianina Tomasza Rzeszutka, eksponowana w Galerii Głównej u Attavantich, to cykl małoformatowych obrazów przedstawiających Jezusa w codziennych i dość zaskakujących sytuacjach. Jest ona nieco satyrycznym ujęciem poważnego tematu.

W piątek, 22 września w Galerii Głównej u Attavantich odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Rzeszutka, zatytułowanej „Mój Jezus”. Na kilkudziesięciu niewielkich formatowo obrazach artysta przestawia postać Jezusa w specyficzny dla siebie sposób.

Jezus moich prababek pradawny łąkowy zielny; chodzący z nimi na pasionkę gęsi; goniący kozę zerwaną z postronka; Jezus pracowity budzący się z prababkami świtem;, zasypiający z nimi zmęczonym wieczorem ostatnią modlitwą […] słucha słowika w zachwyceni; jeździ na rowerze;, pochyla się nad dzieckiem wleczonym przez matkę, która się wiecznie spieszy; taki jest mój Jezus, którego wyznaję i maluję – tak o serii swoich obrazów pisze sam autor wystawy.

   W uroczystym otwarciu ekspozycji udział wzięli jego przyjaciele i znajomi, a także stali bywalcy wernisaży w Galerii Głównej u Attavantich.

   Wystawę można zwiedzać do 10 października.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane