Zamachy terrorystyczne w obiektywie

Autor: md 29.09.2017 Nr: 39/2017
Wernisaż wystawy „Bez pardonu” odbył się w piątek, 22 września w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.
Wernisaż wystawy „Bez pardonu” odbył się w piątek, 22 września w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.

W Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu czynna jest wystawa tarnowskiego fotoreportera Tadeusza Koniarza. Tematem zdjęć są zamachy terrorystyczne w Paryżu, które odbyły się w listopadzie 2015 roku.

Tadeusz Koniarz w listopadzie 2015 roku przemierzał różne zakątki stolicy Francji, aby dokończyć prace nad przygotowywaną wystawą, do której zainspirowała go miłosna atmosfera miasta oraz jeden z ulubionych filmów pt. Zakochany Paryż. Nieoczekiwanie fotoreporter stał się świadkiem zamachów terrorystycznych.

   Na wystawę zatytułowaną „Bez pardonu”, prezentowaną w Małej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, składają się zatem zdjęcia wykonane bezpośrednio po zamachach, jak i kilka dni później. Fotografie przedstawiają m.in. przerażonych ludzi ukrywających się między wozami stacji telewizyjnych, uciekających dziennikarzy, ślady po kulach, żałobę na ulicach Paryża czy symboliczną wiązankę kwiatów wśród krwi.

   Warto wspomnieć, że za fotoreportaże z Paryża tarnowianin jest zwycięzcą dwóch prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce. W konkursie BZ WBK Press Foto otrzymał I miejsce za fotoreportaż w kategorii Człowiek oraz w Grand Press Photo zajął I miejsce w kategorii Wydarzenia.

   Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 15 października.

Komentarze
Popularne
Komentowane