Drugie miejsce Brzyskiej

Autor: ts 29.09.2017 Nr: 39/2017

TENIS STOŁOWY: Młoda tenisistka stołowa Kolpingu, uczennica Anna Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu Anna Brzyska wywalczyła drugie miejsce podczas Grand Prix Kadetów w Krośnie.

Jarosławianka w całym turnieju przegrała tylko raz, w wielkim finale. Tym razem Anna Brzyska wystartowała w wyższej kategorii – Postanowiliśmy, że Ania startować będzie w kategorii kadetek czyli mówiąc prościej – ze starszymi od siebie. Wśród rówieśniczek nie ma sobie równych. Tylko grając z bardziej doświadczonymi może się udoskonalać – powiedział trener, Mateusz Czernik. W zawodach A. Brzyska najpierw w siedmiu partiach pokonała Zuzannę Gaworską. Później ograła Weronikę Dombkę 4:0, a zaraz potem Natalię Gąsior 4:2. W ostatnim meczu Grand Prix Polski zmierzyła się z reprezentantką Polski – Elżbietą Kwiatkowską. Brzyska rozpoczęła finał z animuszem, prowadziła już nawet 3:1, ale ostatecznie lepsza była rywalka..– No cóż, nie można cały czas wygrywać. To niemożliwe. Troszeczkę żałuję, że nie udało się postawić kropki nad i. Z drugiej strony wiemy z trenerem nad czym musimy szczególnie popracowaćpodsumowała nasza zawodniczka. W Grand Prix Polski w Krośnie wystąpili także Dawid Jadam z PKS-u Kolping, który zajął 49. miejsce.