PKS zawiesza kursy

Autor: ek 06.10.2017 Nr: 40/2017
PKS zawiesza kursy

Pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu zwracają uwagę na likwidację połączeń autobusowych.

– Moi pracownicy nie mają czym dojechać do pracy. Oczywiście cieszymy się, że nasz jarosławski PKS rozpoczął obsługę tras w Bieszczadach, ale niech nie zapomina przy tym o swoich dotychczasowych pasażerach – mówi Janusz, właściciel jednej z firm zlokalizowanych pod Jarosławiem – W ostatnim czasie zlikwidowanych zostało wiele połączeń, nie tylko na trasie Jarosław – Tomaszów Lubelski, z których korzystali moi pracownicy, zawieszenie kursów nastąpiło również w obrębie innych miejscowości – zauważa mężczyzna.

   O wyjaśnienie istoty problemu poprosiliśmy jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej. PKS tłumaczy jednak, że z przewozów korzystało zbyt mało pasażerów, dlatego przestały być one opłacalne.

– Kurs relacji Jarosław - Tomaszów Lubelski z godz. 6.20 został zlikwidowany z powodu niskiej frekwencji. Miało to miejsce w połowie kwietnia tego roku, a wznowienie kursu nie nastąpi. Od dnia 01.08.2017r. został zawieszony również kurs z godz. 6.40 Jarosław - Tomaszów Lubelski, który był wykonywany od poniedziałku do piątku oprócz świąt, oraz kurs powrotny z Tomaszowa Lubelskiego do Jarosławia z godz. 9.45. Kursy zostały podebrane przez prywatnych przewoźników  - tłumaczy PKS.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum