GAZ - SYSTEM patronem „Budowlanki” oraz CKZiU

Autor: ts 06.10.2017 Nr: 40/2017
GAZ - SYSTEM patronem „Budowlanki” oraz CKZiU

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A. został patronem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Oficjalna umowa została podpisana w poniedziałek, 25 września br.


Spółka GAZ-SYSTEM jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kluczowym zadaniem firmy jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju, w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

– Nasza spółka prowadzi swoją działalność w całej Polsce. Staramy się być obecni w społeczności lokalnej. Nawiązujemy współpracę zarówno z władzami samorządowymi jak i z uczelniami. Po raz pierwszy swoim patronatem objęliśmy także szkołę średnią. Nasza obecność w Jarosławiu i właśnie w tej szkole nie jest przypadkowa. Przede wszystkim dlatego, że Jarosław jest bardzo ważnym ośrodkiem jeśli chodzi o gazownictwo, funkcjonuje tu duża jednostka. Zależy nam na tym, by absolwenci szkoły mogli szybciej nabierać doświadczenie w bardziej praktyczny sposób, żeby było im łatwiej wejść na rynek pracy, żeby była zastępowalność pokoleń – mówi Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM S.A.

   Spółka objęła swoim patronatem klasy realizujące kształcenie w zawodzie technik gazownictwa na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Umowę podpisali Tomasz Stępień – Prezesa Zarządu Spółki GAZ – SYSTEM S.A, Marek Zawisza – Dyrektor ZSBiO w Jarosławiu oraz Tomasz Pudlak – Dyrektora CKZiU w Jarosławiu. Patronat Spółki ma ułatwić wejście ucznia na rynek pracy i wspomagać solidne przygotowanie zawodowe.

– To kierunek w tej chwili poszukiwany na rynku pracy. Ma charakter innowacyjny. Nauka obejmuje cztery lata i polega na kształceniu uczniów w zakresie zadań związanych z budową, eksploatacją i montażem sieci gazowych, oraz zadań związanych z wdrażaniem nowoczesnych technologii z zastosowaniem i dystrybucją paliw gazowych. Dzięki umowie patronackiej możemy wzmocnić cały cykl kształcenia praktycznego o najnowsze technologie i techniki stosowane w sieciach gazowych i ich eksploatacji. W Centrum uczniowie będą uczyć się tego zawodu od strony praktycznej, ale praktyki będą odbywać też w firmie GAZ-SYSTEM, już bezpośrednio pod okiem fachowców zajmujących się tą branżą na co dzień. Możemy też w drobnym zakresie liczyć na wsparcie jeśli chodzi o odzież roboczą, czy materiały pomocne do nauki tego zawodu. Podpisanie tej umowy jest niewątpliwie dla naszych placówek zastrzykiem wiedzy technicznej i technologicznej – podkreśla Tomasz Pudlak, Dyrektor CKZiU.

   W podobnym tonie wypowiada się również Marek Zawisza, Dyrektor ZSBiO – To bardzo ważne wydarzenie w historii naszej szkoły. Teraz jest intencja by kształcenie zawodowe było powiązane z pracodawca, dzięki czemu pracodawca ma wpływ na jakość kształcenia, w szczególności na zajęcia praktyczne. Korzyść jest obopólna. Wzrasta poziom nauczania, przyszłemu absolwentowi łatwiej znaleźć pracę a pracodawcy dobrego fachowca – ocenia M. Zawisza.

   W podpisaniu umowy uczestniczyli również przedstawiciele powiatu jarosławskiego, organu prowadzącego obydwie placówki objęte umową. Wicestarosta Józef Szkoła i Lucyna Paulo – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Jarosławskiego. Ponadto w uroczystości wzięli też udział Krystian Liszka - Dyrektora Oddziału GAZ–SYSTEM S.A w Tarnowie, Andrzej Mazur – Zastępca Dyrektora Oddziału GAZ–SYSTEM S.A, Mirosław Kasprzyk – Kierownik Działu Komunikacji Korporacyjnej w Tarnowie, Katarzyna Noskowicz – z Działu Komunikacji Korporacyjnej Spółki, Arkadiusz Wróbel – reprezentujący Terenową Jednostkę Eksploatacji Jarosław, Wiesław Hołowacz – Kierownik Terenowej Jednostki Eksploatacji Jarosław, a także kierownictwo obydwu placówek: Katarzyna Kiper – Wacek – Wicedyrektor do spraw dydaktyczno – wychowawczych ZSBiO i Joanna Gierczak – Wicedyrektor do spraw kształcenia zawodowego oraz Marek Machnik – Wicedyrektor CKZiU.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum