Akt erekcyjny wmurowany

Autor: 06.10.2017 Nr: 40/2017
Akt erekcyjny wmurowany

27 września w Łopuszce Wielkiej w gm. Kańczuga odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej.

Budowa hali rozpoczęła się 19 października 2016 r., natomiast do użytku powinna zostać oddana z początkiem 2018 roku. To obiekt wielce wyczekiwany przez lokalne środowisko, szczególnie przez dzieci, młodzież oraz sportowców z miejscowego klubu KKS Alabaster. Będzie miała również za zadanie odciążyć obleganą halę w Kańczudze.

   W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego udział wzięli m.in. burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek, proboszcz parafii Łopuszka Wielka ks. Tadeusz Drzymota, sekretarz UMiG Teresa Argasińska, sołtys wsi Łopuszka Wielka Józef Bochnak, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Małgorzata Kuźma, radny Rady Miejskiej Janusz Liszka, przewodnicząca Rady Rodziców Marta Pakuła oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej Lucyna Zięba.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że w naszej miejscowości powstaje taki obiekt – nie ukrywała radości dyrektor L. Zięba. – Przy obecnej liczbie uczniów w szkole i dzieci w przedszkolu jest nam naprawdę ciasno, co widać szczególnie podczas uroczystości. Nowa hala rozwiąże te problemy, ale przede wszystkim stworzy naszym dzieciom wspaniałe warunki do rozwoju sportowych talentów, a takich u nas nie brakuje. To wspaniale, że obiekty na takim poziomie coraz częściej powstają nie tylko w dużych miastach, ale i w mniejszych ośrodkach.

Komentarze
Popularne