Udana loteria

Autor: bk 06.10.2017 Nr: 40/2017
Jeden los kosztował 5 zł, gwarantował on zdobycie wylosowanej nagrody. Wartość każdej z nich znacznie przekraczała symboliczną cenę losu.
Jeden los kosztował 5 zł, gwarantował on zdobycie wylosowanej nagrody. Wartość każdej z nich znacznie przekraczała symboliczną cenę losu.
Fot. org.

Trzecia edycja „Loterii z uśmiechem” już za nami. Dzięki dużemu zainteresowaniu organizatorom udało się zebrać kwotę, która wystarczy na zorganizowanie Dnia Dziecka dla dzieci ze Świebodnej i okolic.

Loteria, której główną organizatorką jest Monika Dzięgielowska organizowana jest co roku podczas Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II, jakie odbywa się we wrześniu w Świebodnej. Jej uczestnicy kupują losy, które biorą udział w losowaniu nagród. Co ważne nagrody są znacznie cenniejsze niż kosztujący 5 zł los, do tego każdy kupiony głos oznacza nagrodę. Nikt nie wyjdzie więc z pustymi rękoma.

   Jak informuje M. Dzięgielowska w tym roku, dzięki dużemu zainteresowaniu uczniów biorących udział w rajdzie szkół udało się zebrać kwotę 1 880 zł. To więcej niż w ubiegłym roku. Zgromadzone pieniądze, jak co roku przeznaczone zostaną na zorganizowanie Dnia Dziecka dla dzieci ze Świebodnej i okolicznych miejscowości. Organizatorzy zapewniają, że zebrana kwota wystarczy na udaną imprezę. Podkreślają również, iż są wdzięczni rodzicom i nauczycielom, którzy pomogli w przeprowadzeniu loterii. Dziękują także sponsorom, dzięki którym udało się zebrać atrakcyjne nagrody. Było ich więcej niż biorących udział w loterii. Pozostałe fanty będą wykorzystane w przyszłym roku, bo tradycja loterii będzie kontynuowana.

Komentarze
Popularne
Komentowane