Kolejna uprawa konopi w kukurydzy

Autor: 06.10.2017 Nr: 40/2017
Kolejna uprawa konopi w kukurydzy
Fot. KPP Przeworsk

Policjanci wydziału kryminalnego przeworskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich – zabezpieczyli sześć krzewów i zatrzymali trzech mężczyzn. Rośliny rosły w polu kukurydzy w pobliżu Przeworska.

 Funkcjonariusze ustalili, że nielegalna uprawa znajduje się na polach kukurydzy w okolicy Przeworska. Policjanci zauważyli trzech mężczyzn, którzy pomimo intensywnych opadów deszczu, weszli na pole obsiane kukurydzą, aby doglądnąć ukrytego w nim swojego poletka. Trzej mieszkańcy powiatu przeworskiego zostali zatrzymani. Podczas przeszukania u 30-letniego mężczyzny, policjanci znaleźli kwiatostany nielegalnych roślin i nożyczki. Przy 26-latku znaleźli sekator, zaś w ich samochodzie, którym kierował 27-latek, policjanci zabezpieczyli plecak i torbę na wędki, wypełnione gałązkami konopi. W trakcie przeszukań domów zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili ponad 300 gramów gotowego suszu.

   Policjanci zabezpieczyli sześć krzewów, a także wszystkie przedmioty i urządzenia służące do ich uprawy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

   To kolejna w ciągu ostatnich tygodni sprawa dotycząca zatrzymań w związku z uprawą konopi. Wcześniej policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli 102 krzewy, również uprawiane na polu kukurydzy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum