„Któż jak Bóg!”

Autor: bk 06.10.2017 Nr: 40/2017
Starostwo Powiatowe
Starostwo Powiatowe

Św. Michał Archanioł, patron Powiatu Jarosławskiego obchodzi swoje święto 29 września. Z tej okazji zorganizowano m.in. koncert będący swoistym podziękowaniem dla młodych mieszkańców naszego powiatu, którzy działają społecznie, angażują się w wolontariat oraz rozwijają swe pasje z pożytkiem dla innych.

Patronem Powiatu Jarosławskiego Archanioł Michał jest od 2006 r. Jego święto przypada na dzień 29 września. A jego kult znany jest już od starożytności chrześcijańskiej. Jest on czczony jako Patron Kościoła; opiekun chroniący przed wszelkimi złymi duchami; zwycięski obrońca w walce z szatanem, z jego pokusami i mocami piekielnymi. Kościół Wschodni czci go także jako patrona ludzi chorych. Imię Michał znaczy „Któż jak Bóg!”

   Tegoroczne święto Patrona Powiatu stało się okazją m.in. do podziękowania młodym ludziom, uczniom jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych, którym „chce się więcej, niż być przeciętnymi” i angażują się społecznie, w pracę wolontarystyczną czy rozwijanie swoich pasji z pożytkiem dla innych.

   To właśnie ich, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, zaprosił na koncert podczas którego muzyka klasyczna przeplatała się z niezapomnianymi rockowymi przebojami.

   Koncert odbył się 28 września, w przeddzień dnia patrona powiatu, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu. Dla zebranych zagrał zespół Mr. Pollack, który może pochwalić się dorobkiem kilku płyt, a także koncertami w USA, Wielkiej Brytanii czy Chinach. Zespół prezentuje własne aranżacje utworów takich zespołów jak: Pink Floyd, Deep Purple czy Led Zeppelin. Łącząc je z rockowymi wersjami utworów mistrzów muzyki poważnej, jak choćby Schubert czy Mozart.

   Zespół dał koncert dla zaangażowanej społecznie młodzieży z jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych w ramach cyklu „Starosta jarosławski zaprasza".

   Warto również zauważyć, że Archanioł Michał, który w Apokalipsie św. Jana Apostoła ukazany jest jako „pogromca Smoka - Szatana" jest także patronem Państwowej Wyższej Szkoly Techniczno-Ekonomicznej.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane