Malarstwo, grafika i rysunek

Autor: ek 06.10.2017 Nr: 40/2017
Malarstwo, grafika i rysunek

W piątek, 29 września w Galerii „Rynek 6” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki.

Podczas piątkowego wernisażu w Galerii „Rynek 6” swoje prace zaprezentowało czterech twórców. Byli to Paweł Kin, Grzegorz Frydryk, Tomasz Potuczko oraz Andrzej Rułka.

   Grzegorz Frydrych zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Jest autorem opracowań graficznych, książek i tomów poetyckich, a także laureatem wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w około 75 wystawach w kraju i za granicą.

   Andrzej Rułka na swoim koncie posiada wiele wystaw indywidualnych jak i zbiorowych. W 2009 roku zrealizował film animowany dla Konsulatu Niemieckiego z okazji obchodów 20. rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego. Zdobył III Nagrodę w konkursie Res Foto Arch 2009 w Rzeszowie, a rok później otrzymał  I Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie fotograficznym ,,Nowe w Rzeszowie’’.  Przynależy do Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video ,,STUDIO A’’ w Krakowie.

   Tomasz Potuczko jest nauczycielem rysunku i malarstwa w ZSP w Jarosławiu. Swoje prace wystawia zarówno w kraju jak i za granicą. Część prac wystawianych w Japonii od razu znalazła nowych nabywców.

   Paweł Kin jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych oraz brał udział w wystawach zbiorowych, przeglądowych i konkursowych. Ponadto jest laureatem nagród i wyróżnień.

   Artystów łączy jedno – pasja tworzenia. Kilka lat temu wystawiali już swoje prace we wspólnym gronie. Jest to ich druga wystawa zbiorowa.  Prezentowana ekspozycja dla odwiedzających dostępna będzie do 16 października.

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum