Malarstwo, grafika i rysunek

Autor: ek 06.10.2017 Nr: 40/2017
Malarstwo, grafika i rysunek

W piątek, 29 września w Galerii „Rynek 6” Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki.

Podczas piątkowego wernisażu w Galerii „Rynek 6” swoje prace zaprezentowało czterech twórców. Byli to Paweł Kin, Grzegorz Frydryk, Tomasz Potuczko oraz Andrzej Rułka.

   Grzegorz Frydrych zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Jest autorem opracowań graficznych, książek i tomów poetyckich, a także laureatem wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w około 75 wystawach w kraju i za granicą.

   Andrzej Rułka na swoim koncie posiada wiele wystaw indywidualnych jak i zbiorowych. W 2009 roku zrealizował film animowany dla Konsulatu Niemieckiego z okazji obchodów 20. rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego. Zdobył III Nagrodę w konkursie Res Foto Arch 2009 w Rzeszowie, a rok później otrzymał  I Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie fotograficznym ,,Nowe w Rzeszowie’’.  Przynależy do Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video ,,STUDIO A’’ w Krakowie.

   Tomasz Potuczko jest nauczycielem rysunku i malarstwa w ZSP w Jarosławiu. Swoje prace wystawia zarówno w kraju jak i za granicą. Część prac wystawianych w Japonii od razu znalazła nowych nabywców.

   Paweł Kin jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych oraz brał udział w wystawach zbiorowych, przeglądowych i konkursowych. Ponadto jest laureatem nagród i wyróżnień.

   Artystów łączy jedno – pasja tworzenia. Kilka lat temu wystawiali już swoje prace we wspólnym gronie. Jest to ich druga wystawa zbiorowa.  Prezentowana ekspozycja dla odwiedzających dostępna będzie do 16 października.

Komentarze
Popularne