Modlili się wzdłuż granic Polski

Autor: ek 13.10.2017 Nr: 41/2017
Modlili się wzdłuż granic Polski

Około miliona ludzi z całego kraju modliło się o pokój wzdłuż granic Polski. W wydarzeniu uczestniczyli także wierni z naszych dekanatów.

Z różańcem w ręku, z modlitwą na ustach – pielgrzymowali z najdalszych miejscowości, a wszystko po to by wziąć udział w wydarzeniu jakim był „Różaniec do Granic”. Modlili się o pokój, choć wielu przyniosło także swoje intencje. Byli i tacy, którzy przybyli by podziękować za otrzymane łaski i uświadomić innym jak wielką moc ma modlitwa różańcowa.

   Wierni z dekanatów Jarosław III oraz Radymno modlili się w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wielkich Oczach. Miejscem modlitwy dla dekanatu Jarosław I była Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Korczowej. Kościołem stacyjnym dla dekanatu Jarosław I była Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Kalnikowie. Jarosław II pielgrzymował do Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Stubnie. Wierni z dekanatu Przeworsk I modlitwę różańcową odmówili w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesznie. Przeworsk II udał się do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Torkach. Wierni z dekanatu Sieniawa modlili się w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Hermanowicach. Kańczuga udała się do Kościoła pw. Św. Anny w Ustrzykach Górnych. Dekanat Pruchnik modlitwę różańcową odmówił w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cisnej.

   Wydarzenie zgromadziło uczestników w różnym wieku. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była fundacja Solo Dios Basta. W przygotowania w poszczególnych kościołach stacyjnych  i strefach modlitwy zaangażowani byli zarówno kapłani, jak i świeccy wolontariusze.

Komentarze
Popularne
Komentowane