Pielgrzymowali do Matki Bożej

Autor: ek 13.10.2017 Nr: 41/2017
Pielgrzymowali do Matki Bożej
Fot. UM

W sobotę, 30 września wierni z Archidiecezji Przemyskiej przybyli do Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin. Jarosławska Kolegiata już po raz drugi gościła Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca.

W ostatnią sobotę września w Jarosławiu miała miejsce Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Wedle tradycji, pielgrzymi co roku odwiedzają inną parafię, w której szczególnym kultem czci się Matkę Bożą. Modlitewne wydarzenie rozpoczęło się w ogrodach dawnego opactwa ss. Benedyktynek, przy pomniku Sł. Bożej Anny Jenke, gdzie Słowo Boże wygłosił ks. prałat Marian Bocho. Następnie wierni udali się na plac jarosławskiej Kolegiaty, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tam katechezę wygłosił ks. Jan Smoła, archidiecezjalny moderator Róż Żywego Różańca.

   Podczas uroczystej Mszy św. homilię wygłosił ks. abp. Adam Szal.

– Dziękuję tym wszystkim, którzy nie wstydzą się modlitwy różańcowej, którzy biorą do ręki różaniec po to, aby był orężem w walce o dobro, świętość, zbawienie swoje, ale i całego świata - mówił Arcybiskup.

   Zakończenie uroczystości stanowiło przekazanie Sztandaru Róż Żywego Różańca Kalwarii Pacławskiej, gdyż to właśnie tam wierni spotkają się za rok. Złotą Różę otrzymała również Parafia pw. Bożego Ciała w Jarosławiu.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane