Bracia R. skazani

Autor: bk 13.10.2017 Nr: 41/2017

Zapadł wyrok w sprawie dotyczącej przedwyborczych wydarzeń w Gminie Wiązownica,które miały miejsce w listopadzie 2014 r. Bracia Adrian i Radosław R. usłyszeli (nieprawomocny) wyrok Sądu Rejonowego w Jarosławiu.

Sprawa dotyczyła wydarzeń, jakie miały miejsce w Szówsku w nocy z 28 na 29 listopada 2014 r. czyli tuż przed drugą turą wyborów samorządowych. Bracia Adrian i Radosław R. utrzymywali, że pierwszy z nich został potrącony przez samochód prowadzony przez ówczesnego posła Mieczysława Golbę. Parlamentarzysta twierdził, że młody mężczyzna umyślnie kopnął jego auto, po czym zaczął krzyczeć, że został potrącony. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu za wiarygodną uznali wersję M. Golby. Czego skutkiem był akt oskarżenia przeciwko braciom R. Młodszy z nich Adrian usłyszał zarzuty uszkodzenia auta M. Golby oraz znieważenie parlamentarzysty. Starszy – Radosław oskarżony został o składanie fałszywych zeznań oraz zniesławienie Posła.

   Kilka dni temu w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu zapadł wyrok w sprawie incydentu z Szówska.

   Obaj oskarżeni bracia zostali uznani za winnych zarzucanych im czynów. Wobec Adriana R. sąd orzekł karę grzywny w wysokości 2,2 tys. zł. Ma on również w całości naprawić szkodę, jaką zdaniem sądu spowodował, został zobowiązany do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego M. Golby ok. 1 700 zł.

   Starszy z braci Radosław R., pełniący funkcję radnego Rady Powiatu Jarosławskiego obecnej kadencji skazay został na karę 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Ma pisemnie przeprosić M. Golbę i zapłacić na jego rzecz 2 tys. zł nawiązki.

   Wyciągi z wyroków mają dodatkowo zostać podane do publicznej wiadomości w lokalnej prasie. Bracia R. zapłacą również koszty i opłaty sądowe, a także koszty oskarżyciela posiłkowego.

   Wyrok jest nieprawomocny. Stronom przysługuje prawo odwołania się od niego.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane