„Perły” nad Wisłokiem

Autor: 13.10.2017 Nr: 41/2017
Cykliczne spotkanie poetów w trynieckiej bibliotece.
Cykliczne spotkanie poetów w trynieckiej bibliotece.

27 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy odbyło się cykliczne spotkanie Klubu Poetów Podkarpacia „Perły”, nad którym biblioteka objęła patronat.

Klub zawiązał się w lutym br. Skupia poetów z całego Podkarpacia, którzy w swoim gronie mają okazję wymieniać się doświadczeniami związanymi z piórem.

W skład klubu wchodzi 17 osób: Stanisława Bylica, Ewelina Łopuszańska i Iwona Szetela z Rzeszowa, Małgorzata Burda-Król z Gniewczyny Łańcuckiej, Jolanta Mach z Ożanny, Aleksandra Janicka i Magdalena Podobińska z Kuryłówki, Alina Hasiak, Zdzisława Giża, Jerzy Welc i Stanisław Kornasiewicz z Leżajska, Wanda Sarzyńska z Kuryłówki, Jan Kobierski z Piotrowic, Henryk Joniec z Chodaczowa, Stefania Groch z Gorzyc, Aleksandra Piguła z Mielca oraz od ostatniego spotkania –Bogusława Wojnar z Głogowca, która uchyliła rąbka szuflady i zaskoczyła wszystkich odważnymi utworami poetyckimi.

   Środowe spotkanie upłynęło znów pod znakiem poezji w miłym gronie. Przy rozgrzewającej w chłodny wieczór filiżance kawy, poeci dzielili się swoją twórczością i żywo prowadzili dyskusję. Spotkaniu przewodniczył szef klubu J. Welc.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane