Śladami Jana Pawła II

Autor: bk 13.10.2017 Nr: 41/2017
Śladami Jana Pawła II
Fot. um

Ponad 700 uczniów spotkało się w Świebodnej podczas XVIII Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II. Organizowane od lat wydarzenie ma na celu integrować społeczności szkół oraz przypominać naukę papieża Jana Pawła II.

Wydarzenie organizowane m.in. przez Szkołę Podstawową w Świebodnej odbyło się już po raz 18. W tym roku na pieszy rajd przyjechało ponad 700 uczniów szkół, które poszczycić się mogą tym samym patronem, jakim jest osoba polskiego papieża Jana Pawła II.

   Impreza, która w swym założeniu ma nie tylko przypominać osobę i świadectwo św. Jana Pawła II, ale także propagować pieszą turystykę i zdrowy tryb życia, rozpoczęła się na pruchnickim Rynku. Zebranych przywitał Eugeniusz Mikłasz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Świebodnej oraz Robert Grządziel, sekretarz Gminy Pruchnik.

   Następnie uczestnicy rajdu przenieśli się do Świebodnej, gdzie nastąpił start wędrówki. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wiekowe (klasy III-IV, klasy V-VI; klasa VII i gimnazjaliści), które pokonały trasę o długości (odpowiednio) 6. 8 lub 10 km. Wszystkie grupy spotkały się na polowej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

   Po powrocie do Świebodnej na uczestników czekało ognisko i liczne zabawy przygotowane przez organizatorów. Wśród nich, poza SP w Świebodnej znaleźli się: Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, Stowarzyszenie Przewodników i Pilotów Wycieczek w Jarosławiu, Stowarzyszenie Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

   Uczestnikami XVIII edycji Podkarpackiego Rajdu Pieszego Szkół im. Jana Pawła II byli uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu oraz szkół z regionu: SP Nr 1 w Pruchniku, ZS w Rozborzu Długim, SP Nr 1 w Przeworsku, Gimnazjum w Tyczynie, SP w Chłopicach, Gimnazjum w Pruchniku, Gimnazjum w Jaworniku Polskim, SP w Jankowicach,

ZS w Gorzycach, SP w Olszanach, SP w Jodłówce.

Komentarze
Popularne
Komentowane