Włos, który daje szczęście

Autor: 13.10.2017 Nr: 41/2017
Fryzjerka Justyna Sobala z klientką Katarzyną Kałamarz, która zdecydowała się oddać włosy na szczytny cel.
Fryzjerka Justyna Sobala z klientką Katarzyną Kałamarz, która zdecydowała się oddać włosy na szczytny cel.

Zamiast trafić do kosza, dostaną drugie życie. Włosy Katarzyny Kałamarz z Urzejowic znajdą się w peruce, na którą czeka jedno z wielu dzieci. Wszystko za sprawą Fundacji Przyjaźni WeGirls, która współpracuje z firmą Rokoko i dostarcza darmowe peruki z naturalnych włosów dla dzieci uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji.

Fundacja Przyjaźni WeGirls prowadzi stałą zbiórkę włosów dla dzieci po chemioterapii, radioterapii, operacjach lub z innymi schorzeniami, powodującymi tymczasową lub permanentną utratę włosów. Utrata włosów związana z chorobą, często powoduje utratę pewności siebie. Gdy obdarowani otrzymują peruki, wszystko się zmienia i uśmiech wraca ponownie. Dobre samopoczucie pozwala im łatwiej znosić trud choroby i dodaje siły do walki.

   Katarzyna Kałamarz z Urzejowic słyszała o fundacjach, które w taki sposób pomagają chorym, którzy utracili włosy. Kiedy przyszła ściąć swoje, czujna fryzjerka sama zaproponowała, że mogą dostać drugie życie.

Zamiast lądować w koszu, mogą komuś posłużyć, dlatego zawsze zachęcam, aby rozważyć czy nie przekazać włosów na szczytny cel. To piękny gest i cenne doświadczenie. Uszczęśliwia zarówno dawcę włosów, jak i dziecko, które na nie czeka – podkreśla Justyna Sobala, właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Tatanka” w Przeworsku, która już wielokrotnie ścinała włosy, które trafiały później do fundacji.  

   Na zrobienie jednej peruki potrzebnych jest od 4 do 7 dawców, a wartość każdej przekazanej przez fundację peruki to kilka tysięcy złotych.

Na propozycję takiej formy pomocy, p. Katarzyna zareagowała pozytywnie.

Jeśli tylko mogę pomóc, to oczywiście, chętnie. Cieszę się, że moje włosy jeszcze komuś posłużą – mówi K. Kałamarz, której 30 cm włosów trafiło do fundacji.

Piękne, długie włosy pani Kasi, choć znacznie się skróciły, nadal wyglądają bardzo efektownie. Taki gest powinien powtórzyć każdy, kto zamierza ściąć swoje włosy. Radość jest zdecydowanie podwójna.

Osoby, które chcą przeznaczyć swoje włosy na peruki da dzieci, mogą to zrobić choćby w salonie pani Justyny przy ul. Studziańskiej 4.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum