„Ulica zdrowia” dobiegła końca

Autor: ek 13.10.2017 Nr: 41/2017
„Ulica zdrowia” dobiegła końca
Fot. UM

Blisko dwa tysiące osób skorzystało z bezpłatnych badań prowadzonych od kwietnia do października w ramach akcji „Ulica zdrowia”.

4 października odbył się ostatni termin akcji „Ulica zdrowia”. Mimo, że przedsięwzięcie przez cały czas cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców Jarosławia i okolic, to panujące tego dnia warunki pogodowe uniemożliwiły przeprowadzenie badań. Tego dnia nie zawiedli jednak krwiodawcy. Tym bezcennym darem życia podzieliło się 23 osoby. Krew będzie jeszcze można oddać w listopadzie i grudniu.

   W ramach prowadzonych działań, co miesiąc można było skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, stóp, poziomu glukozy, czy ciśnienia tętniczego, jakie wykonywali pracownicy medyczni i lekarze.

– Prowadzono też porady m.in. dietetyczne i pielęgniarskie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej o szkodliwym działaniu alkoholu, narkotyków i substancji psychoaktywnych. Funkcjonował również punkt informacyjny dla kobiet prowadzony przez „Jarosławskie Amazonki” – mówi Małgorzata Młynarska z Urzędu Miasta Jarosławia.

   4 października w sali narad Ratusza odbyło się spotkanie podsumowujące akcję. Z partnerami przedsięwzięcia spotkał się Dariusz Tracz, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Lesław Strohbach, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Obronnych.

Tegoroczną edycję „Ulicy zdrowia” wsparli: Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Centrum Dietetyczne NATURHOUSE z  Jarosławia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Spółdzielnia „Rena” w Rzeszowie, Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej MARMED w Gorlicach, Centrum Medyczne „Medyk” w Rzeszowie, Stowarzyszenie „Jarosławskie Amazonki”, Centrum Podologiczne z Przemyśla, Zielarnia LAWENDA, firma kosmetyczna MARY KAY z Jarosławia.

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum