Najzdolniejsi w gminie

Autor: 13.10.2017 Nr: 41/2017
Najzdolniejsi uczniowie odebrali dyplomy na sesji miejskiej w obecności dyrektorów swoich szkół i rodziców.
Najzdolniejsi uczniowie odebrali dyplomy na sesji miejskiej w obecności dyrektorów swoich szkół i rodziców.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kańczudze 28 września, najzdolniejsi uczniowie w gminie odebrali dyplomy potwierdzające przyznane stypendia za wyniki w nauce oraz wybitne indywidualne osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2016/2017.

Stypendia przyznawane są na podstawie Uchwały nr XXIV/264/2017 Rady Miejskiej w Kańczudze z dnia 26 kwietnia 2017 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIX/219/2016 Rady Miejskiej w Kańczudze w sprawie przyjęcia „Miejsko-Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Miasta i Gminy Kańczuga”.

Dyplomy wręczył burmistrz Jacek Sołek, sekretarz Teresa Argasińska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Dudek.

   Z Gimnazjum im. Św. Jana Kantego w Pantalowicach – stypendia otrzymali: Patrycja Wójcik – wysokie wyniki w nauce i III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim oraz Kacper Szumierz – również za wysokie wyniki w nauce i tytuł laureata ogólnopolskich konkursów.

   Z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rączynie stypendium otrzymał Kewin Sierżęga – osiągający wysokie wyniki w nauce laureat ogólnopolskich konkursów.

   Za wysokie wyniki w nauce, wysokie lokaty w konkurach gminnych, powiatowych i wojewódzkich otrzymali: uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kańczudze: Magdalena Nawojska, Kamila Trojnar, Maciej Chromik i Marek Mucha; uczniowie Gimnazjum im. Jana i Marii Jędrzejowskich w Siedleczce: Gabriela Rączka, Kamila Pilch, Klaudia Batycka i Martyna Chrobak oraz z Gimnazjum im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej: Aleksandra Kubicka, Katarzyna Trzeciak, Joanna Pleśniak, Dominika Łysiak i Sandra Futoma.

   Stypendium artystyczne natomiast odebrał Kacper Świtalski – uczeń Szkoły Muzycznej I st. w Kańczudze. Kacper jest uczniem klasy akordeonu Krzysztofa Burego. Już w II kl. Kacper zajął I m-ce na Międzynarodowym Konkursie „Art-Duo” w Pradze „International Music Festival in memory of S. Prokofiev” (2016 r.), skąd przywiózł również dyplom dla najsympatyczniejszego uczestnika konkursu. W Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Ostrawie (Czechy 2017) zdobył wyróżnienie oraz  na „VIII International Music Competition” w Belgradzie (Serbia 2017) wywalczył II miejsce.

Komentarze
Popularne
Komentowane