Odnowiona hala nosi imię Dariusza Michalskiego

Autor: 20.10.2017 Nr: 42/2017
W uroczystości udział wzięły władze miasta, społeczność szkolna i mieszkańcy.
W uroczystości udział wzięły władze miasta, społeczność szkolna i mieszkańcy.

15 października 2017 roku zapisze się w historii miasta jako dzień nadania Hali Sportowej w Sieniawie imienia Dariusza Michalskiego oraz przyjęcia pośmiertnie tego znakomitego trenera i wychowawcy młodzieży w poczet honorowych obywateli Miasta i Gminy Sieniawa. Uroczystość została połączona z Dniem Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. z udziałem władz samorządowych Sieniawy, pocztów sztandarowych szkół, dyrektorów, nauczycieli i uczniów, harcerzy, członków Komitetu Organizacyjnego nadania imienia Hali Sportowej im. D. Michalskiego oraz mieszkańców miasta. Po nabożeństwie delegacja złożyła kwiaty na grobie D. Michalskiego, a następnie wszyscy zebrani przemaszerowali do budynku hali, gdzie została odsłonięta i poświęcona przez ks. proboszcza Jana Grzywacza tablica upamiętniająca jej patrona. Odbudowa hali kosztowała ponad 2 mln zł, z czego 85 procent pokryło dofinansowanie z UE, a pozostała część została pokryta z budżetu miasta. Prace są już na ukończeniu.

   Oficjalna uroczystość odbyła się w sali CKSiR „Sokół”, gdzie burmistrz Adam Woś podziękował Komitetowi Organizacyjnemu za piękną inicjatywę uhonorowania niezwykłego człowieka, którym był śp. Dariusz Michalski. Jego sylwetkę przedstawił przewodniczący Komitetu Leszek Buniowski. Przypomnienie postaci wyjątkowego trenera, który osiągnął niezwykłe sukcesy w pracy z młodzieżą , a także był w latach 80. inicjatorem budowy pełnowymiarowej hali sportowej (trzeciej w woj. przemyskim – po Przemyślu i Jarosławiu), wywołały wśród uczestników uroczystości wiele wzruszeń. 

   O nadaniu pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Sieniawa śp. Dariuszowi Michalskiemu zadecydowała Rada Miejska w Sieniawie podczas sesji w dniu 31 sierpnia. Akt nadania imienia hali sportowej i honorowego obywatelstwa odebrał z rąk burmistrza i przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Sieniawa Danuty Król, syn śp. Dariusza Michalskiego – Jacek Michalski. Uroczystość była okazją do wręczenia pamiątkowych medali członkom Komitetu.

   W części artystycznej uroczystości wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej, Orkiestra Dęta OSP w Husowie wraz z grupą mażoretek „Latif”, Stowarzyszenie „Aktywni w Sieniawie” i grupa akrobatyczna ETC Mystique z Rzeszowa.

   Na koniec, w Pałacu w Sieniawie Burmistrz wręczył nauczycielom nagrody z okazji ich święta. W tym roku otrzymały je: dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Ewa Preizner-Rygowska, dyrektor SP w Czerwonej Woli Marzena Serafin, nauczyciel SP w Czerwonej Woli Agnieszka Korchowiec, dyrektor SP w Wylewie Maria Ożga, dyrektor SP w Dobrej Kazimiera Kąfera, nauczyciel SP w Dobrej Beata Buniowska, a także nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie – Jadwiga Majcher, Małgorzata Marcichów i Barbara Niemczyk.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum