Języki otwierają drzwi

Autor: 20.10.2017 Nr: 42/2017
Wyposażenie pracowni w nowoczesne urządzenia to duże wsparcie dla nauczyciela.
Wyposażenie pracowni w nowoczesne urządzenia to duże wsparcie dla nauczyciela.

Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie stawiając na rozwój umiejętności językowych uczniów, realizuje projekt „Z naukami obcymi za pan brat”. W ramach projektu zakupiony został do szkoły sprzęt, ułatwiający naukę języków obcych.

Pracownia językowa pozwala wykorzystać innowacyjne systemy multimedialne usprawniające i uprzyjemniające naukę, ale również skutecznie skupia uwagę dzieci i młodzieży, pobudzając ich do aktywności – przyznaje Monika Balawender, nauczycielka z SP w Studzianie. – Dzięki pracowni, możliwy jest swobodny i głośny trening wymowy. Zastosowanie nowoczesnych technologii da doskonałe efekty w rozwoju uczniów, ułatwi zapamiętywanie  informacji i zachęci do intensywnej pracy.

Oprócz zdobywanych kompetencji kluczowych, dzieci będą też mogły rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego i niemieckiego, gdzie również będą pracowały na nowoczesnym sprzęcie.

Mamy nadzieję, iż realizacja projektu utwierdzi uczniów w przekonaniu, że warto się uczyć języków obcych, których znajomość otwiera wiele drzwi, ułatwia komunikację

i często też życie codzienne – dodaje M. Balawender.

   Realizacja projektu była możliwa dzięki darczyńcy – Fundacji PGNIG, która sfinansowała zakup pracowni językowej.

 

Komentarze
Popularne
Najnowsze na Forum