Jarosławskie Amazonki u stóp Matki Bożej

Autor: ek 27.10.2017 Nr: 43/2017
Jarosławskie Amazonki u stóp Matki Bożej
Fot. org.

Od 20 lat, zawsze w pierwszą sobotę października, na placu u stóp jasnogórskiego sanktuarium gromadzą się Amazonki. Dla kobiet dotkniętych rakiem piersi jest to bowiem najważniejsza msza w roku.

Na tę wyjątkową uroczystość jarosławskie Amazonki wyruszyły już poprzedniego dnia, po drodze zatrzymując się w Pieskowej Skale. Tam bowiem zwiedziły zachwycający, gotycko – renesansowy zamek o ciekawej historii, będący wspaniałą atrakcją na Szlaku Orlich Gniazd. Po zwiedzeniu muzeum wyruszyły do Częstochowy, aby następnego dnia wziąć udział  w mszy świętej w intencji ich samych – Amazonek.

– Już widok wielotysięcznego tłumu kobiet ze słonecznikami, symbolem słońca w dłoni, wzrusza, a uroczysta msza św. za każdym razem, jest dla nas wielkim przeżyciem duchowym – mówi Marta Zadorożna, prezes stowarzyszenia.

Na Jasnej Górze Amazonki zostały powitane przez organizatorów pielgrzymki. Krystyna Wechman, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki, odczytała list skierowany od papieża Franciszka.

– Eucharystii przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy, który nazwał nas diamentem i najdroższą, najcenniejszą koroną Matki Bożej Częstochowskiej. Czyż to nie wzruszające, piękne, budujące, dające siłę słowa – zauważa M. Zadorożna.

   Dla kobiet, ciężko doświadczonych przez los, ta Msza Św. ma szczególne znaczenie i stanowi wyjątkowe przeżycie. Jarosławskie Amazonki serdecznie dziękują darczyńcom i ofiarodawcom 1% podatku, dzięki którym ta pielgrzymka mogła być zrealizowana (przypominamy KRS stowarzyszenia: 0000172833).

fot

Komentarze
Najnowsze na Forum