Zmiany w gminie Laszki

Autor: ek 27.10.2017 Nr: 43/2017

Podczas poniedziałkowej Sesji Rady Gminy Laszki odbędzie się zaprzysiężenie dwóch nowych radnych. Wśród piętnastoosobowej Rady zasiądzie również Elżbieta Pasieczna i Grzegorz Wojtowicz.

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Laszki zasądzone zostały w dwóch okręgach wyborczych. W okręgu wyborczym nr 11 głosowania jednak nie przeprowadzono, gdyż wystawiono tam tylko jednego kandydata. Mandat radnego otrzymała Elżbieta Pasieczna, zgłoszona przez KWW Prawo i Odpowiedzialność. E. Pasieczna dokończy kadencję radnego za swojego przeciwnika Marka Wederowicza, z którym niegdyś konkurowała w wyborach.

   Elżbieta Pasieczna jest mieszkanką Tuchli, ma 32 lata. Ukończyła studia na kierunku filozofii ożywionej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wraz z mężem prowadzi 15-hektarowe gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną.

   W okręgu wyborczym nr 7 startowało dwóch kandydatów. Wybory przeprowadzone zostały w niedzielę, 15 października. Choć uprawnionych do głosowania było 373 osoby, to frekwencja wyniosła zaledwie 28%. Spośród 105 oddanych głosów, cztery unieważniono. I tak najwięcej ważnych głosów – 72 – otrzymał Bogdan Wojtowicz, zgłoszony przez KWW Prawo i Odpowiedzialność. Jego przeciwnik Grzegorz Halejcio wystawiony przez KWW Laszki Razem zdobył 29 głosów. W związku z tym mandat w okręgu został obsadzony przez Bogdana Wojtowicza. 

   Bogdan Wojtowicz jest mieszkańcem Laszek, ma 47 lat. Trudni się rolnictwem. Wraz z żoną prowadzi 30-hektarowe gospodarstwo rolne. Niegdyś udzielał się w Radzie Sołeckiej. W radzie gminy zastąpi Beatę Brzozę, która w ostatnim czasie zrezygnowała ze swojej funkcji.

   Nowi radni złożą ślubowanie na najbliższej sesji Rady Gminy tj. w poniedziałek, 30 października. Będą oni mogli działać przez rok, gdyż w 2018 roku odbędą się kolejne wybory samorządowe.

 

Kolejne zmiany

To nie koniec zmian w gminie Laszki.19 listopada odbędą się bowiem kolejne wybory uzupełniające w okręgu nr 13 w Wietlinie. Z pełnionej dotychczas funkcji zrezygnowała również Danuta Kopeć. O jej miejsce rywalizować będzie dwóch kandydatów: Krzysztof Paweł Kałek, zgłoszony przez KWW Aktywny Wietlin oraz Władysław Franciszek Czesnak, wystawiony przez KWW Wspólne Dobro.

Komentarze
Popularne
Komentowane